25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Buradan suç duyurusunda bulunuyorum

HSYK'nın suç işlediğini belirten Başbakan Erdoğan, 'Buradan suç duyurusunda bulunuyorum.' dedi.

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 14:56

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

 
 
Burada 528 milyon liralık yatırımı Sakarya'ya kazandırmış olacağız. Dün kabinede yaptığımız değişiklik ile bir Sakarya milletvekilimizi Bakan yaptık. 
 
 
Tarihe baktığınızda Türkiye'nin her alanda kan kaybettiğini ve geriye gittiğini görüyorsunuz. Türkiye'nin kaybettiği dönemlerde birileri muhakkak kazanmıştır. Türkiye'nin istikrar dönemlerinde de birileri kaybetmiştir.
 
 
İstikrar ve güvenin sağlam olduğu bir ülkede faizler düşer, üretim ve istihdam artar. İşte biz bu doğrultuda 11 yılda faizleri düşürerek 642 trilyon kazandık ve bu para Türkiye'nin 2 yıllık bütçesidir. Bu parayla ülkemize 117 Marmaray yaptıracak para kasamızda kaldı. Bu paralarla yollar, barajlar, okullar yaptırdık. Tabi biz bu parayı kaybetmeyince birileri bu paradan mahrum oldu.
 
 
İşte bu durum birilerini rahatsız etti...
 
 
Libyalı dostum bana bir ifade kullandı, dediki; Libya'da halkın elinde 22 milyon silah var dedi. Libya'nın nüfusu 6 milyon. Bu ne demek biliyormusunuz: Libya her an tehlike altında...
 
 
Onun için terör varsa, turist gelmez, terör varsa faizler yükseliyor. İşin içte bu sorunu çözmeniz yetmiyor bir de bu bataklıktan çıkarmak gerekiyor.
 
 
Önümüzde işte böyle bir yol var. Ya Türkiye eskiye dönecek ve kaybedecek, ya da kaldığı yerden devam edecek ve birileri kaybedecek.
 
 
Son zamanlarda yolsuzluk adı altında başlatılmış operasyonlar yeni Türkiye'nin inşasını engellemeye yönelik çabalardır. Burada yolsuzluğa bulaşanlar varsa bunlar ortaya çıkacak. Birileri yetimiz hakkını yiyorsa bunun hesabını önce biz sorarız. Ancak iftira at izi kalsın şeklinde davrananları da ifşa etmek bizim görevimizdir. Olmayan birşeyi varmış gibi göstermek, masum insanları bu ülkenin girişimcilerini zan altına almaya kimsenin hakkı var mı?
 
Bazı medya organlarına gizlilik esaslı dosyaları servis edenleri görüyoruz. Ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum.
 
 
Eğer kanun hukukla bütünleşemiyorsa burada bizim de suçumuz var. 
 
 
Termik santralleri birilerine verildi diye iftira atılıyor, eline dizine vursun be... Daha ihaleleri yapıldı neye göre bu iftirayı atıyorsun.
 
 
Bir savcı adliyenin önünde nasıl olurda bildiri dağıtır, bu adaletin yüz karasıdır. Burada suç duyurusunda bulunuyorum, HSYK sen bu zaatla ilgili ne yapıyosun çok merak ediyorum. Egemenlik kayıtysız şartsız milletindir diyor, yargının demiyor. Bu eski ve yeni Türkiye'de de böyledir.

 

Erdoğan'dan Danıştay yorumu: Gereği yapılır...