13 Mayıs 2021 Perşembe / 1 Sevval 1442
Gece modu

Canan Kaftancıoğlu'ndan çirkin paylaşım! Simge ismi kirli propagandaya alet etti

CHP'nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından Suriye'deki iç savaştan kaçarak Avrupa'ya geçmez isterken hayatını kaybeden ve cenazesi Bodrum'da sahile vuran Aylan Kürdi'nin fotoğrafını paylaşıp '128 Milyar Dolar nerede' diyerek skandala imza attı.

20 Nisan 2021 Salı 08:25 - Güncelleme: 20 Nisan 2021 Salı 13:35

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından çok çirkin bir paylaşıma imza attı.

YALANINA AYLAN BEBEĞİ ALET ETTİ

Hükümet yetkililerinin açıklamaları ve kendi milletvekilleri İlhan Kesici'nin, Merkez Bankası'nın rezervi kaybolmaz şeklindeki açıklamasına rağmen propagandasını sürdürdü. Propagandasını sürdürürken, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Avrupa'ya gitmek isterken bindikleri tekne batan ve 2 Eylül 2015 tarihinde cesedi Bodrum'da sahile vuran Aylan Kurdi bebeği de alet etti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı çirkin paylaşıma başta Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve AK Parti İstanbul Milletvekili Rumeysa Kadak olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur. Yapmayın. Yazıktır, ayıptır, günahtır." ifadelerini kullandı.

VİCDANLARI KARARMIŞ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı paylaşımda, "Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış. Siyaset bu değil, insanlık hiç değil." dedi.

'AYLAN BEBEĞİN RUHU BU KÖTÜLÜĞÜ YENECEK'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise çirkin paylaşım hakkında, "Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek..." sözleriyle tepkisini gösterdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Rumeysa Kadak, "Genel başkanınızın geri göndermekle tehdit ettiği masum insanların trajedileri bile sizin için reklam malzemesi, öyle mi? Çok yazık. Bu bir bebek, bu bir anne trajedisi bunu nasıl görmezsiniz? Bir de bunu paylaşan bir kadın, bir anne!!! Gerçekten çok çirkinsiniz. İdeolojiniz de, sahte gündemleriniz de, yapmacık hareketleriniz de, hiç utanmadan masum bir çocuğun cesedini reklam malzemesi yapabilmeniz de... Hepsi çok çirkin. Çok" dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK: VİCDANSIZLIK VE AYIP

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Vicdansızlık ve ayıp. Aylan bebeğin cansız bedenini böyle kullanmak ne büyük utanç. Utanma duygusu olana ömür boyu yeter. Nasıl karanlık bir zihniyet bu..." ifadelerini kullandı.