23 Ekim 2021 Cumartesi / 17 RebiülEvvel 1443

Cumhurbaşkanı Erdoğan Boris Johnson ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile görüştü.

AA25 Mart 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 25 Mart 2017 Cumartesi 07:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile görüştü.  

 

 

 

Yıldırım, Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'na katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, altıncısı düzenlenen Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'nun gala yemeğine katıldı.

Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkileri geliştirmek ve kamuoylarını birbirine yakınlaştırmak amacıyla iletişim platformu olarak kurulan Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'nun altıncısı Belek'teki Cornelia Otel'de düzenlenen gala yemeğiyle başladı.

Gala yemeğine Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldı.

Yemeğe, Birleşik Krallık tarafından da kraliyet ailesini temsilen York Dükü Prens Andrew, İngiltere'nin Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile Avrupa ve Amerikadan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan katıldı.

Forumun gala yemeği basına kapalı gerçekleştirildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, VİP salonunu kullanmadı

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Antalya'ya gelişinde havalimanından VIP salonu yerine tarifeli yolcuların kullandığı salondan çıktı.

Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkileri geliştirmek ve kamuoylarını birbirine yakınlaştırmak amacıyla iletişim platformu olarak kurulan Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'nun altıncısına katılmak üzere özel uçakla Antalya'ya gelen Dışişleri Bakanı Boris Johnson, havalimanının VIP çıkışını kullanmamayı tercih etti.

Johnson, VIP salonu yerine, tarifeli yolcuların kullandığı salondan geçerek havalimanından ayrıldı.

Dışişleri Bakanı Johnson daha sonra, özel araçla Belek Turizm Merkezi'nde forumun yapıldığı otele geçti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile görüştü.