6 Aralık 2021 Pazartesi / 2 CemaziyelEvvel 1443

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye için kurguladıkları karanlık senaryolara izin vermeyeceğiz

Kur saldırısı ve provokatif paylaşımlar sonrası sosyal medyada 'Devletimin Yanındayım' konu başlığı ile destek mesajları paylaşılırken devlet yetkililerinden de mücadele mesajları geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'yi daha güçlü bir geleceğe kavuşturmak için mücadele ettiklerini belirterek, Türkiye için kurgulanan karanlık senaryolara asla izin vermeyeceklerini kaydetti.

AA24 Kasım 2021 Çarşamba 09:39 - Güncelleme: 24 Kasım 2021 Çarşamba 11:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Ekonomik Kurtuluş Savaşı' ilan etmesinin ardından kur saldırısı hız kazandı. Dün öğlen saatlerinde saldırılar giderek yoğunlaşırken, sosyal medyadan manipülatif paylaşımlarla da panik ve kaos havası oluşturuldu. Duruma tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den mücadele vurgusu yapıldı.

OKTAY: TÜRKİYE İÇİN KURGULADIKLARI KARANLIK SENARYOLARA İZİN VERMEYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Türkiye'yi daha güçlü bir geleceğe kavuşturma adına var gücümüzle mücadele ediyoruz. Türkiye için kurguladıkları karanlık senaryolara asla izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

ALTUN: VAZGEÇMEYECEĞİZ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Vazgeçmeyeceğiz. Ülkemiz için, devletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim davamız, bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye davasıdır. Milletimizi yeniden bağımlılık tuzağına çekmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ: TÜRK MİLLETİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR MEYDAN OKUMAYA PABUÇ BIRAKMADI

Cumhur İttifakı'nın Türkiye'yi güçlü ve bağımsız bir şekilde yarınlara taşıyacak kararlılıkta olduğunu ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, "Finansal krizlerle, ekonomik manipülasyonlarla Türkiye'yi dize getirmeye çalışmak, daha önce denenen ve başarılı olmayan operasyonlardır. Türkiye'ye yön vermenin tek yolu sandıktır. Aziz milletimizin iradesi, bu operasyonların üstündedir. Kısa süreli dalgalanmalarla oluşturulmaya çalışılan panik havası, bu kutlu yürüyüşün önünde çok cılız birer teşebbüsten öteye geçemeyecek. Bir operasyonun gölgesiyle "ülkeyi karanlık sardı" diyenlere seherimizin aydınlığı ile cevap vereceğiz... Dünyanın mihverinde olan bir ülke için, mücadele bitmez. Bir de bu ülke, bölgesel güçse ve sürekli bir genişleme yaşıyorsa, karşılıklı hamleler hiç bitmez. Bazen askeri, bazen diplomatik, bazen ekonomik mücadele olarak devam eder. Türk milleti bugüne kadar hiçbir meydan okumaya pabuç bırakmadı. Bu mücadeleyi bugünlere taşıyan Cumhur İttifakı, ülkemizi güçlü ve bağımsız bir şekilde yarınlara taşıyacak kararlılıktadır." dedi.