25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Davutoğlu'ndan flaş Gazze açıklaması

Gazze'deki geçici ateşkesten memnun olduğunu belirten Davutoğlu, kalıcı ateşkes için ABD'li mevkidaşı Kerry ile Paris'te görüştü.

26 Temmuz 2014 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 26 Temmuz 2014 Cumartesi 12:06
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gazze'de İsrail ve Hamas'ın kabul ettiği ve bu sabah 08.00 itibariyle uygulanmaya başlanan 12 saatlik insani ateşkes ile ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu "Geçici de olsa karşılıklı ateşkes yapılmasından memnunuz" dedi.
 
ÇOK DAHA SAĞLAM BİR METNE İSRAİL EVET DESEYDİ...
 
 
Davutoğlu Twittter'dan yaptığı açıklamada dün Filistinli yetkililerle Katar'da gerçekleştirilen görüşmelerde ulaşılan ortak metni İsrail'in kabul etmesi halinde 'daha sağlam bir ateşkesin' konuşulacağını belirtti. Davutoğlu ateşkes konusunda İsrail'i eleştirerek 'İsrail'in bu tutumu barış çabalarında ne kadar samimiyetsiz olduğunu ortaya koyuyor'' dedi.
 
ATEŞKESİ SÜRDÜREBİLMEK İÇİN PARİS'TE
 
 
Ateşkesin sürdürülebilir bir hal alması için Paris'e giden Davutoğlu, burada Gazze'de akan kanu durdurabilmek için ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve diğer yetkililerle temaslarda bulundu.
 
İNSANİ YARDIM
 
Ahmet Davutoğlu 12 saatlik ateşkes süresindeki yardım faaliyetleriye ilgili ise ''12 saatlik ateşkes sürecinde Gazze halkına insani yardım konusundaki faaliyetlerimizi de hızlandırıyoruz.'' şeklinde tweet attı.