04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Ekonomi Bakanı Zeybekçi: Bir haftaya kadar siyasi tansiyon düşer

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini memleketi Denizli'ye yaptı.

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 14:14
Kent girişinde davul zurna eşliğinde coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Zeybekci, "17 Aralık'ta yapılanlar bu ülkenin, bu milletin iktidarına vızıltı gibi gelir. Bir haftaya kadar siyasi tansiyon da düşer" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bugün saat 11.00'de geldiği Denizli'de Vali Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Ak Partili Osman Zolan, Ak Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak tarafından karşılandı. Davul zurna eşliğinde coşkulu bir şekilde karşılanan Nihat Zeybekci, Abalıoğlu Yem tesislerine giderek, işadamı Orhan Abalıoğlu ile görüştü.

'BUNLAR DOĞUM SANCILARI'

Zeybekci, Delikliçınar Meydanı'nda kendisini karşılayan yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. Zeybekci'den önce Vali Abdülkadir Demir ile Belediye Başkanı Osman Zolan kürsüye çıkarak Zeybekci'yi kutladı, başarı diledi. Kalabalığa seslenen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci şunları söyledi:

"17 Aralık'ta yapılanlar bu ülkenin, bu milletin iktidarına vızıltı gibi gelir. Bunlara biz şöyle diyoruz 'yel dağdan ne koparır ki.' Biz dağ gibiyiz, Allaha şükürler olsun. Başbakanımızın liderliğinde dağ gibiyiz. Sizlerin duasıyla ve sizlerin destekleriyle göreceksiniz ki Türkiyemiz önümüzdeki haftadan itibaren herşeyiyle çok daha başka bir yere gidecek. Bunlar doğum sancıları. Demokrasimizin standartlarının bir noktaya gelmesinin sancıları, hukukun üstünlüğü ilkesinin evrensel standartlarda bir noktaya gelmesinin sancıları. Bir haftaya kadar siyasi tansiyon da düşer ve her şey normale döner."

"BU COĞRAFYADA BİRİLERİNİN HESABI DEVAM EDİYOR"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Ticaret Odası ve Denizli Valiliği'ne gitti. Çınar Meydanı'ndan cuma namazı'nı kılacağı Bayramyeri Camisi'ne belediye otobüsüyle giden Zeybekci, namazın ardından Denizli Ticaret Odası'nı (DTO) ziyaret etti. DTO'nun Denizli için önemli bir değer olduğunu belirten Zeybekci, Türkiye'nin son yıllardaki hızlı gelişiminin bazı çevreleri rahatsız ettiğini söyleyerek, şöyle dedi:

"Türkiye'nin bölge coğrafyasında ekonomik aktör olması tabi ki birilerini rahatsız edecek. Bu coğrafyada hesap henüz bitmedi. Biz onu gayet iyi biliyoruz. Bu coğrafyada birilerinin hesabı devam ediyor. Bizim kültür, ekonomi coğrafyasında hesap bitmedi. Bu bölgede yaşananlara bigane kalmamızı kimse bizden beklemesin. Biz her şeyin ortasında yer almaya bundan sonra da devam edeceğiz."

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Bakan Zeybekci'ye Denizli horozu figürünün bulunduğu mermer tablo ve ortaokul yıllarında çekilen fotoğrafı ile günümüz fotoğrafının yer aldığı bir albüm hediye etti.

"BİZ YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Ticaret Odası'nın ardından Denizli Valiliği'ne giden Zeybekci, basın mensuplarının sorularını cevapladı. İkinci dalga soruşturma kapsamında bazı şirketlerin ve işadamlarının mal varlıklarına tedbir konulması kararını değerlendiren Zeybekci, "Türkiye büyük projelere başladı. Dünyanın en büyük üç havaalanından birini, kanal projesini ve körfez geçişini yapıyoruz. En büyük HES'leri, ilk nükleer santrali yapıyoruz. Bunun ihalelerine ve yapacak olan firmalara bakarsanız, bu operasyonlarla bu firmalara dokunulmaya çalışılmasını anlarsınız. Bu millet saf değil. Bu milletin gözü açık. Milletimiz her şeyi görüyor. 2023 hedefleriyle çıkılan bu yolda bu gidişin durdurulması için birileri bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bizler de yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

KILIÇ KININDA DURMALI

Konuşmanın ardından Denizli Valisi Abdülkadir Demir tarafından Bakan Zeybekci'ye Yatağan Palası hediye edildi. Basın mensuplarının palayla poz vermesini istemesi üzerine Zeybekci, "Kılıç kınında durmalıdır. Çıktıysa da işe yaramalıdır" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, daha sonra Denizli Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Denizli Belediyesi ve Ak Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.