06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Erdoğan: İsrail terörist devlettir

CNN International'e konuk olan Başbakan Erdoğan, İsrail'in 'Türkiye ve Katar terörü finanse ediyor' iddiasına tarihi bir yanıt vererek, 'Biz insani yardım yapıyoruz. İsrail bir terör devletidir' dedi.

24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 14:40
STARGAZETE.COM
 
Çarşamba günü CNN muhabiri Becky Anderson'a röportaj veren Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'i 'terörist devlet' olmakla suçladı. Erdoğan, İsrail'in Gazze'de yaptığı operasyonla bir terör dalgası yarattığını söyledi.
 
Erdoğan, aynı zamanda Katarla birlikte Hamas'ın terörist hareketleri finanse ettiği yönündeki iddiaları reddederek , Gazze'ye olan tek desteğin insani yardım yönünde oluğunu dile getirdi.
 
Erdoğan,"Katar'la olan işbirliği sadece zulmedilen Gazze halkına insani ilk yardım yönünde olmuştur" dedi.
 
Başbakan, 'İsrail Türkiye ve Katar'ın Hamas'ın terör faaliyetlerine destek verdiği konusunda suçlamnalarda bulunuyor. Buna ne diyorsunuz?' şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:
 
"İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR"
 
Bakın. İsrail'in bu iddiasına şöyle cevap vereyim.  Birincisi İsrail'i kim finanse ediyor? İkincisi İsrail bir terör devletidir. Şu an yaptıklarıyla bir terör dalgası yaratıyorlar. Katar mazlumların yanında duruyor ve insani yardım yapıyor. Katar'ın Türkiye ile işbirliği her zaman bu yönde olmuştu. Yapılan budur. Katar ve Türkiye'ye başka bir rol biçmek bize bu rolü biçenlerin amacının ne kadar kötü olduğunu gösterir. Biz bir NATO ülkesiyiz ve NATO'daki müttefiklerimizle birlikte hareket ediyoruz. Bizim uluslararası bir kimliğimiz karakterimiz var. Hiçbir zaman terörün içinde olmadık. Her zaman terörle mücadele ettik.