06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Erdoğan: Önümüzde iki seçenek var

Türkiye’nin yol ayrımına geldiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, “Önümüzde iki seçenek var. Ya eski Türkiye devam edecek ve Türkiye kaybedecek ya da yeni Türkiye kurulacak” dedi. HSYK'nın suç işlediğini söyleyen Erdoğan, 'Suç duyurusunda bulunuyorum' diye konuştu. Erdoğan savcı Muammer Akkaş için de 'Bir savcı, adliyenin önünde basın mensuplarına bildiri dağıtır mı? Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir savcı bizim için adaletin yüz karasıdır, yüz karası. Sen nasıl böyle bir şeyi yapabiliyorsun? Sen nasıl kalkarsın da orada çıkıp adliyenin önünde bildiri dağıtırsın? Onu başkaları yapıyor. Demek sende de bu tür esintiler var' dedi.

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 14:53
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Sakarya Üniversitesi'nde açılışını yaptığımız binaların hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum.

Kabine değişikliğiyle Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam hanımı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirdik. Hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye 11 yıl içinde her alanda ilklerle tanıştı. Türkiye'yi rekorlarla buluşturduk.

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde bir kazanan varsa bir de kaybeden vardır. Türkiye'nin büyüdüğü dönemlerde birileri kaybetmiştir. Faiz bu noktada en somut örneklerden biridir. Bir ülkede borçlanma faizi yüksekse o ülke kaybediyordur. Eğer faizler 2002 yılındaki seviyesinde kalsaydı Türkiye 642 katrilyon kaybedecekti.

ÖNÜMÜZDE İKİ SEÇENEK VAR

Önümüzde çok net olarak iki seçenek var. Ya eski Türkiye devam edecek Türkiye kaybedecek birileri kazanacak ya da yeni Türkiye kurulacak, Türkiye kazanacak, işte o birileri kaybedecek

Devletin malını, kalkıp da yetimin malını birileri hakikaten alıyor, söğüşlüyorsa onun hesabını önce biz sorarız. Ancak, şunu da ortaya koyayım, 'iftira at, tutmazsa iz bırakır' mantığıyla, olmayan şeyleri olmuş gibi gösterenleri de kusura bakmayın ifşa etmek bizim görevimizdir.BURADAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM

Şimdi ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum. HSYK, onlar da burada suç işlediler. Onlar da ne yaptılar adli kollukla ilgili bir taraftan Danıştayda bir dava sürerken, onlar o davanın sürdüğü esnada kalkıyorlar, bir açıklama yapıyorlar ve bu açıklamayla Anayasa'nın 138'inci maddesine aykırı hareket ediyorlar. Şimdi soruyorum bu HSYK'yı kim yargılayacak? Kim yargılayacak biliyor musunuz? Millet yargılayacak.

BU SAVCI BİZİM İÇİN YARGININ YÜZ KARASIDIR

Bir savcı, adliyenin önünde basın mensuplarına bildiri dağıtır mı? Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir savcı bizim için adaletin yüz karasıdır, yüz karası. Sen nasıl böyle bir şeyi yapabiliyorsun? Sen nasıl kalkarsın da orada çıkıp adliyenin önünde bildiri dağıtırsın? Onu başkaları yapıyor. Demek sende de bu tür esintiler var. Bunu tabii ki milletim kararını en güzel şekilde verecektir. İnanıyorum ki bu konuyla ilgili de burada suç duyurusunu yapıyorum, HSYK sen bu zat ile ilgili ne yapıyorsun veya ne yapacaksın?

SON KEZ SALDIRIYORLAR

Son kez saldırıyorlar. Son kez ellerindeki tüm imkanları, tüm kozları, tüm güçlerini sahaya sürüyorlar. Son bir taarruz yapıyorlar. Son bir huruç hareketine yelteniyorlar. Allah'ın izni ve milletimizin desteği ile biz bu direnişi de yerle yeksan edecek, bu taarruzları göğüsleyecek, inşallah eski Türkiye'nin kapısını tamamen kapatacağız.

Bu süreçten millet olarak çok daha güçlü olarak çıkacağız. Faiz lobisi kaybedecek, terör lobisi kaybedecek, kardeşlik kazanacak. Bizim 2002'de sadece iki tekno parkımız vardı, bugün 37 teknoparkımız var.