06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Erdoğan'dan sert tepki: Aklını kendine sakla!

İsim vermeden bazı köşe yazarlarına yüklenen Erdoğan, 'Bazıları kendilerine göre bazı ifadelerle bize akıl vermeye çalışıyor, o aklı siz kendinize saklayın' dedi.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 13:23

Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınındaki "İskele Sancak" programında, gazeteci Mehmet Acet'in sorularını yanıtladı.

"Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları doğrusu bizi üzüyor"

Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda kimin başbakan ve AK Parti'nin genel başkanı olacağıyla ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"AK Parti'nin şahsım, arkadaşlarımla beraber kurucusuyuz. Ben partinin genel başkanıyım ve biz partimizi bir lider hareket olarak kurduk. Partimizin adımını atmadan, 'erdemliler hareketi' diye başladık. Oradan partinin oluşumuna geldik. Dolayısıyla biz, eğer belli yıllara hitap edecek bir partiyi kurmuşsak, o zaman şu anda parlamentoda tek parti, tek başına iktidar olamayan partilerin düştüğü duruma düşeriz. Zaman zaman bazı arkadaşlarımızın bazı açıklamaları oluyor, bunlar doğrusu bizi üzüyor. Bu konuda açıklamalara girmek istemiyorum. Bunlar, AK Parti'nin bugüne kadar yapmış olduğu, ortaya koymuş olduğu icraatlar, köşe yazarlarının verdiği nasihatlerle olmamıştır. Bazı köşe yazarları kendilerine göre bazı ifadelerle bize akıl vermeye çalışıyor, o aklı siz kendinize saklayın. Bizim partimizin Merkez Karar Yönetim Kurulu vardır, MYK'sı vardır. Biz, buralarda A'dan Z'ye atacağımız her adımın istişaresini yaparız ve kararımızı da ona göre veririz.

"Kim dedi sana öyle çalışır diye"

Eğer bize yardımcı olacaksanız, bunu köşenizden vermeye gerek yok, randevulaşırız, otururuz, konuşuruz bunu yaparız. Ama öyle şeyler yazılıyor ki, partimizin içinde olmayan şeyler, varmış gibi gösteriliyor. Örneğin, 'Erdoğan da bundan önceki cumhurbaşkanları nasıl çalıştıysa, öyle çalışacak'. Kim dedi sana öyle çalışır diye. Benden önceki başbakanların çalıştığı gibi mi çalıştım ben. Eğer benden önceki başbakanların çalışmış olduğu gibi çalışsaydım şu anda, Türkiye Cumhuriyeti'nin geldiği noktaya bu ülke gelemezdi. Eğer bir lider, başbakan kendi kabinesine sahip olamıyorsa, kendi kabinesini sevki idare edemiyorsa sizin bir netice almanız mümkün değil. Biz, 'ben'i yıktık, 'biz'i koyduk. Eğer biz olmasaydık bu hareket, buralara gelemezdi.