27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Erdoğan'ın seçim kampanyasında ilklere imza atılıyor

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyası çalışmalarında bir ilke imza atıldı.

25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 17:47

Türkiye’de ilk defa miting meydanlarında çekilen panoromik fotoğraflar sayesinde; mitinge katılan vatandaşlar bu dev fotoğrafta kendilerini etiketleyip, Erdoğan'a desteklerini tüm dünyaya gösterebilecekler.

Seçim kampanyalarında bir ilk olan; panoramik fotograf görüntülerine vatandaşların kolay erişimi için, 'www.seninleyizerdogan.com'  web sitesi hizmete girdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği siteyi açıldığı andan itibaren 4 saat içinde 16 bin 681 kişi ziyaret etti. Sitede bu süre içerisinde 52 bin 816 sayfa görüntülendi. Bir gün içerisinde miting meydaninda bulunan 1248 kişi de kendini etiketledi.

Sistem nasıl çalışıyor?

Masaüstü bilgisayar, mobil ve tabletten giriş yapılabilen site için miting esnasında dev panoramik fotoğraf çekiliyor.Mitinge katılanlar, dev fotoğrafta kendilerini bularak etiketleyebiliyor.Böylelikle katılımcılar Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini gösteriyor.

Söz konusu site için; her mitingte dev panoramik fotoğraf çekilecek. Mitinge katılanlar siteye giriş yaparak kendini etiketleyebilecekler.

Sosyal medyanın ve teknolojik tüm tekniklerin etkin kullanıldığı seçim kampanyasında, seçim mitingleri de canlı olarak  www.rte.com.tr adresinden izlenebilecek.

Ayrıca vatandaşlarımız www.rte.com.tr internet adresine giriş yaparak Erdoğan'ın seçim çalışmaları takip edilebilirler.