27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Güllüce: Milletvekili sayımız kadar Başbakan çıkarabilecek bir partiyiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce A Haber Ankara Temsilicisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı.

25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 15:15

Güllüce, üzerinde çok konuşulan kentsel dönüşüm projesinde gelinen son noktayı değerlendirdi. Kentsel dönüşümün yerel seçimlerden sonra tekrar hız kazandığını belirten Güllüce, Fikirtepe Projesi'nde de hakkından fazlasını almakta direnenlere yasa çerçevesinde müdahale edileceğini söyledi.

YENİ ALANLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yeni riskli alanlar, kentsel dönüşüm alanları belirlemeyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hızlanmaya başladı tekrar. Fikirtepe çok konuşuluyor, adeta sembol haline geldi. Bakanlık olarak yapacağımız her şeyi biz yaptık. 15 gün içinde orayı hallettik ama bundan sonra vatandaşla mülk sahipleri arasındaki uzlaşmadır. Hakkımın üç katı beş katı koparayım diyen varsa ona da yasanın bize verdiği yetki var ona da müdahale ederiz diyoruz.  Edeceğiz bazılarına.

MİLLETVEKİLİ SAYIMIZ KADAR BAŞBAKAN ÇIKARABİLECEK BİR PARTİYİZ

Biz Başbakan kim olacak sorunu yaşamayız. Bütün milletvekilleri Sayın Başbakan’ın ifade ettiği isime uyarız ve o bizim Başbakanımız olur. Milletvekili sayımız kadar Başbakan çıkarabilecek güçlü bir partiyiz.

ERDOĞAN KADAR KARİZMATİK OLMAYABİLİR

Herkes Sayın Başbakan’dan beklediklerini ondan beklemez o zaman o sorun çözülmüş olur. Herkeste biliyor ki Başbakan o imajı, o karizması sayesinde Türkiye’de AK Parti’yi  bu noktalara getirdi. Gelen arkadaşımızda o karizmada olmayabilir ama AK Parti’yi de yönetir, Türkiye’yi de yönetir.