28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

İhsanoğlu, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nun izinde

Ekmeleddin İhsanoğlu da Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli gibi Doğu ve Güneydoğu’ya sırtını döndü.

25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 09:47
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Ekmeleddin İhsanoğlu’nu 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayolarak göstermesinden sonra DSP, LDP, DP, BTP, BBP, DHP, TSİP, DYP, KP, HAP ve TURK Parti de İhsanoğlu’na destek vereceğini açıkladı. 
 
TÜRKİYE'NİN ADAYI DOĞU'YA UĞRAMADI
 
13 partinin desteğini alarak Köşk yarışına giren İhsanoğlu’nun ‘Türkiye’nin adayı’sloganı boşa çıkmış görünüyor. Şimdiye kadar Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Ankara, Bursa, Aydın, Sakarya, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Trabzon, Gaziantep, Erzurum, Konya, Kocaeli ve Kayseri’ye giden İhsanoğlu önümüzdeki günlerde ise Diyarbakır, Samsun, Zonguldak, Adana, Hatay ve Antalya’ya gitmesi bekleniyor. 
 
DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA SADECE 3 ŞEHİR
 
Gerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerekse Devlet Bahçeli’nin ‘Türkiye’yi kucaklayacak aday’ olarak kamuoyuna tanıttığı İhsanoğlu’nun adaylığı resmen açıklandığı 11 Temmuz’dan 10 Ağustos’a kadar olan sürede Doğu ve Güneydoğu Anadolubölgesinden sadece 3 şehre gidecek olması dikkatlerden kaçmadı. 
 
İHSANOĞLU DA KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ'NİN İZİNDE
 
Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bu tavrı Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin her seçim öncesi uyguladığı miting programlarını akıllara getirdi. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, gerek seçim gerekse yerel seçimlerden önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki şehirleri tercih etmemesi eleştiri konusu olurken 'çatı aday' İhsanoğlu’nun da iki liderin yolundan gitmesi dikkatlerden kaçmadı. 
 
Haber7