1 Mart 2024 Cuma / 21 Saban 1445

İmamoğlu'na verilen ceza... Tevfik Göksu: Otobüsün üstündeki sevinç kelimeleri yetersiz bıraktı

İBB Meclisi'nde 'İmamoğlu'na ceza' tartışması yaşandı. İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, 'İBB Başkanı ile ilgili 1. derece mahkemesinin verdiği karardan dolayı üzüntülerimi ve geçmiş olsun dileklerimi ifade ederek konuşmama başlamak istiyordum ancak, otobüsün üstündeki sevinci görünce kelimelerin yetersiz kaldığını düşündüm' dedi.

DHA15 Aralık 2022 Perşembe 17:24 - Güncelleme:
İmamoğlu'na verilen ceza... Tevfik Göksu: Otobüsün üstündeki sevinç kelimeleri yetersiz bıraktı

İBB Meclisi Aralık Ayı Toplantısı 4. oturumu bugün İBB'nin Saraçhane'deki binasında yapıldı. Oturuma İBB Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlık etti. Maddeler oylanmadan önce, 4 partinin de İBB Meclisi grup başkanvekilleri konuşma yaptı. İBB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz'ın konuşması sırasında CHP ve İYİ Parti sıralarından masaya vurularak protesto edilirken, AK Parti ve MHP sıralarından alkış sesleri yükseldi. İBB Meclisi MHP Grup Başkanvekilinin konuşması verilen tepkiler nedeniyle sık sık kesildi. İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu konuşurken de İBB CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı arasında tartışma yaşandı.

"YENİKAPI VE MALTEPE MİTİNG ALANI VARKEN SARAÇHANE ÖNÜNDE TOPLANMAK DOĞRU DEĞİL"

İBB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz, "Gösteriler, nümayişler, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Bakın dün yüce meclisin çatısı altında, 1 saat çalışma fırsatı bulduk. Bugün yine 1 saat çalışacağız, oysa ki bugün kamu hizmet binası olan Saraçhane'deki meclis binası önünde dün olduğu gibi bu gün de bir gösteri yapılacak. Yenikapı ve Maltepe Meydanı varken, kamu hizmet binası önünde yapılmasının doğru olmadığını, trafiği kilitlediğini ve İstanbullu vatandaşları zora soktuğunu belirtmek istiyorum" dede. Bu sırada CHP ve İYİ Partililer sıralarındaki masaya vurarak, Yılmaz'ın konuşmasını böldü. AK Parti ve MHP sıralarından ise alkış sesi yükseldi. Protesto edenleri ve alkışlayanları İBB Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, uyardı.

"OTOBÜSÜN ÜSTÜNDEKİ SEVİNCİ GÖRÜNCE KELİMELERİN YETERSİZ KALDIĞINI DÜŞÜNDÜM"

İBB Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu "İlk derece mahkeme tarafından verilen karar nihai bir karar değildir. Henüz hukuki ve idari bir sonuç üretmemiştir. Yargı süreci devam etmektedir. İBB Başkanı ile ilgili an itibariyle kesinleşmiş bir mahkumiyet ve siyasi yasaklama söz konusu değildir. Durum böyle iken bu durum herkes tarafından bilinirken kendi iç siyasi rekabetinizi ve çekişmenizi Saraçhane Meydanı'na taşıyarak bundan siyasi sonuç üretme çabanızı ibretle izledik. İBB Başkanı ile ilgili 1. derece mahkemesinin verdiği karardan dolayı üzüntülerimi ve geçmiş olsun dileklerimi ifade ederek konuşmama başlamak istiyordum ancak, otobüsün üstündeki sevinci görünce kelimelerin yetersiz kaldığını düşündüm. AK Parti bu günlere mahkeme tutanakları ile değil, sandık sonuç tutanaklarıyla gelmiştir" dedi.