İP Kepez İlçe Başkan Yardımcıs, Bahçeli'nin çağrısına uyarak partisinden istifa etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İP'lilere yönelik yaptığı çağrının ardından, Antalya'da İP Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Avcı, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Partisinden ayrılan Özgür Avcı, 'Genel Başkanımız Bahçeli Bey'in çağrısına kulak vererek, evime, ocağıma dönüyorum' dedi.

AA10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:37 - Güncelleme: 10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:41
Avcı, yaptığı açıklamada, yaklaşık 1,5 yıl önce MHP'den ayrıldığını ve İP' katıldığını belirterek,  İP2de hiçbir çalışmanın şeffaf şekilde yürümediğini ileri sürdü.
 
Avcı, "İl ve ilçe başkanlarını üyelerin, meclis üyelerini teşkilat yöneticilerinin seçeceği, milletvekilleri için sandık konulacağı ve akraba partisi olmayacağı belirtilmişti. Söylenenlerin tersi yapıldı. Ticaret partisine döndü." ifadesini kullandı.
 
Parti içinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle istifa kararı aldığını vurgulayan Avcı, "Genel Başkanımız Bahçeli Bey'in çağrısına kulak vererek, evime, ocağıma dönüyorum." değerlendirmesini yaptı.
 
MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ile görüştüğünü aktaran Avcı, tekrar MHP saflarında vatan ve millet için mücadele edeceğini bildirdi. 
 
MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy da MHP'nin Türk milleti için siyaset yapan parti olduğunu, daha önce çeşitli nedenlerle partiden ayrılmış ya da farklı partilerde bulunmuş herkesin MHP'ye katılabileceğini vurgulayarak, "Kapımız herkese açık, kırmızı çizgilerimiz hariç herkes MHP'ye üye olabilir." ifadesini kullandı.

İki ülkeden geldi, 27 yıldır böylesi görülmedi: Hindistan'da çekirge istilası