03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

Muammer Güler İçişleri Bakanlığı görevini devretti

Muammer Güler, İçişleri Bakanlığı görevini Efkan Ala'ya devretti.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 13:15
Muammer Güler devir teslim törenin, 'Yapılan operasyon sonrası Başbakan Erdoğan'dan görevimden azlimi istedim.
Son yaşanan olayla ilgili olan görüşlerimi de bu olayla söylemek isterim. Bir siyasi mühendislik harikası olmakla birlikte hiç bir gayri ahlaki işler içinde bulunmadım. Gayri yasal hiç bir işlerimiz olmamıştır. Tuzaklarla kurulmuş dosyalar önümüze konmuştur. Soruşturmaya herhangi bir müdahalemiz olmamamıştır. Beraber görev yaptığımız arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 

Muammer Güler İçişleri Bakanlığı görevini düzenlenen törenle yeni bakan Efkan Ala'ya devretti. Güler yaptığı konuşmada, "Bizim yaptığımız hiçbir gayriyasal faaliyet olmamıştır" dedi.

Ala'yı tebrik eden Güler, "Bu operasyon bir şantaj operasyonudur" dedi.

Güler, "Son sözüm keşke bu Hançer başka taraflardan gelseydi hakkımı helal etmiyorum" dedi.

 
Efkan Ala, 'Türkiye 11 yılda çevresinde başka ülkelerin gıpta ettiği bir ülke olmuştur. Bu ülkenin siyasi istikrarına yönelik zaman zaman bir çok defa hareketlerde bulunulmuştur. Bizler gereken çalışmaları yapacağız. Daha güçlü sorunları daha şık çözümlerle aştık. Bunu da aşacağız. Bizim üzüldüğümüz şey milletimize ödettirilen gereksiz bedellerdir. Yolumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptığınız işlerden dolayı teşekkür ederim. Bize bu göreve layık gören Sayın Başbakan'a ve Sayın Cumhurbaşkanı'na çok teşekkür ediyorum" dedi.