Kılıçdaroğlu'nun gizemli ziyareti CHP'yi ayağa kaldırdı... Çok sert tepki

Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’nun FET֒den hüküm giyen eski İstanbul Valisi Mutlu’nun başını çektiği İstanbul Platformu’nun davetine katılması partiyi karıştırdı. CHP PM üyesi İlhan Cihaner, Kılıçdaroğlu’na sert tepki gösterdi: “Mutlu, kumpas davaları, Dink cinayeti ve Gezi zamanı İstanbul valisidir. FET֒ye ‘bilerek isteyerek yardım’dan mahkum olmuştur.”

14.12.2019  09:36 - Güncelleme: 14.12.2019  12:07
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’den hüküm giyen eski İstanbul Valisi Mutlu’nun da içinde bulunduğu İstanbul Platformu’nun salı buluşmalarına katılması partiyi karıştırdı. 
 
Akşam'ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, FETÖ’ye yardım suçundan mahkûm olan İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu’nun başını çektiği İstanbul Platformu’nun konuğu olması partide eleştirilere neden oldu. 
 
BU SÜREDE NE DEĞİŞTİ?
 
14 yıldır her ayın ikinci salı günü siyasetçi ve akademisyenleri ağırlayan İstanbul Platformu’nun 10 Aralık Salı günü Çengelköy Yakamoz Restoran’da düzenlenen toplantısının davetlileri Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’ydu. İlk tepkiyi veren Parti Meclisi (PM) Üyesi İlhan Cihaner, Kılıçdaroğlu’na “Hüseyin Avni Mutlu, kumpas davaları, Hrant Dink cinayeti ve Gezi zamanının İstanbul valisidir. FETÖ’cü yapılanmaya ‘bilerek isteyerek yardımcı olmak’ suçundan mahkûm olmuş birisidir” diyerek tepki gösterdi. Cihaner’in paylaşımına yüzlerce yorum yapılırken, CHP’li avukat Belçim Acka Niran, “CHP Genel Başkanı’nın böyle bir adamla ne işi olabilir” dedi. Partililerden Ayhan Erdoğdu ise “Mesele sağcıyla görüşmenin ötesinde bir durum” dedi. Murat Kilit de, “CHP sırtındaki KK ve  ekibi yükünden kurtulmadan ülkenin doğrulması mümkün değil” paylaşımını yaptı. 
 
CHP’liler, Kaftancıoğlu’nun 2013'te attığı bir tweeti de paylaştı. Kaftancıoğlu'nun, Gezi olayları sırasında o dönem İstanbul’u yöneten Mutlu’yla ilgili olarak  “Adı Hüseyin Avni olandan korkacaksın” diye yazdığı ortaya çıktı. Çok sayıda partili sosyal medyadan ‘ne değişti de Hüseyin Avni Mutlu ile bir araya geldiniz” diye tepki gösterdi. 
 
MAYIS KONUĞU iMAMOĞLU
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da İstanbul Platformu’nun 21 Mayıs’ta düzenlediği toplantının konuğu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu’nun toplantı sonrası İstanbul Platformu’nun toplantılarına ev sahipliği yapan Çengelköy Yakamoz Restoran’ın çıkışında çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü. Her toplantı sonrası katılımla ilgili sosyal medyadan paylaşım yapan İstanbul Platformu’nun Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ile yapılan toplantı sonrası fotoğraf paylaşmaktan kaçınması dikkat çekti.
 
ERDOĞDU'YA DA İHH ZİYARETİ TEPKİSİ 
 
İHH Genel Merkezi’ni ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu da ziyaretin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı, tepki yağdı: "Sizi doğru bir insan zannediyorduk. Sizi takipten çıkarıyorum."

Depremzede çocukların yüzü etkinliklerle gülüyor

Trump'a 'Yüzyılın İhaneti' tepkisi: Rezalet
Trump'a 'Yüzyılın İhaneti' tepkisi: Rezalet

Trump'a 'Yüzyılın İhaneti' tepkisi: Rezalet

Beni niye kovdun Başkan
Beni niye kovdun Başkan

Beni niye kovdun Başkan

Suudi Arabistan'dan şaşırtmayan 'sözde barış planı' çıkışı
Suudi Arabistan'dan şaşırtmayan 'sözde barış planı' çıkışı

Suudi Arabistan'dan şaşırtmayan 'sözde barış planı' çıkışı

Galatasaray Lemina için harekete geçiyor
Galatasaray Lemina için harekete geçiyor

Galatasaray Lemina için harekete geçiyor