• $ 5,8122
 • € 6,5534
 • 238.344
 • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Nuh Albayrak: Başka “İslam ülkesi” yok mu, neden tek hedef Türkiye?

Yeni Zelanda'da geçtiğimiz günlerde yaşanan 50 Müslüman'ın hunharca şehit edildiği terör saldırısı pek çok gerçeği gözler önüne serdi. Terörist Brenton Tarrant saldırı öncesi aralarında devlet ve haber kuruluşlarının bulunduğu 30 adrese gönderdiği sözde manifestoda 'Türkler' başlığı altında mesajlar verdi. Teröristin hedef gösterdiği liderler arasında Başkan Erdoğan'ın da olması ise dikkatlerden kaçmadı. Star Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, bugünkü yazısında Yeni Zelanda saldırısını değerlendirdi.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Yeni Zelanda'da 50 Müslümanı şehit eden terörist Brenton Tarrant silahının üzerine yazdığı notların neredeyse tamamında Osmanlı'yı hedef aldı. İstanbul'da minareleri yıkmakla tehdit eden terörist, Türkler için Anadolu yakasını sınır çizme cüretini bile gösterdi. Ayasofya'da minareleri yıkacak teröristin suikast listesinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı. Terörist, sözde manifestosunda, Başkan Erdoğan'a ilişkin "insanlarımızın en eski düşmanı ve Avrupa'daki en büyük İslami grubun lideri" ifadelerini kullanırken, Avrupa'da yaşayan Türkleri "etnik düşman" şeklinde tanımladı. Star Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Yeni Zelanda terör saldırısını köşe yazısında değerlendirdi.
 
İşte Nuh Albayrak'ın "Başka “İslam ülkesi” yok mu, neden tek hedef Türkiye?" adlı yazısı...
 
 
Hâlâ Türkiye’nin “Beka problemi” olmadığını söyleyen biri varsa, onun “zeka problemi” vardır. 
 
Kaldı ki artık “Beka” tanımı da güncellenmelidir. 
 
Artık sınırlarımızın terör tehdidi altında olduğunu, PYD’nin; Türkiye’yi tehdit için kurulduğunu kabul etmek yeterli değildir. 
 
Güvenliğimizin Suriye’den değil, Yeni Zelanda’ya kadar uzanan Haçlı terör odaklarından başladığını umarım herkes anlamıştır. 
 
Ortaya saçılan bu kadar ayrıntıya rağmen, Yeni Zelanda’daki Müslüman katliamına hâlâ “Bir sapığın cinneti” diyen var mı? 
 
Bir silahın üzerine Haçlı tarihini sığdıran ve bizim bilmiş tarihçilere ders veren bir cani asla sadece “cani” değildir.  
 
  
 
‘Tek engel Sünniler’  
Netice itibariyle, Avrupa’dan Amerika’ya ve onların müstemlekelerine kadar uzanan bir “Türkiye düşmanlığı” artık su götürmez bir gerçektir. 
 
Peki bunun sebebi sadece “İslam ülkesi” olmak mıdır? 
 
Gelin bunun cevabını onlardan alalım. 
 
Eski CIA Şefi, 15 Temmuz’da parmağı olduğu iddiaları üzerine, "TC hükümetini ve Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla yakalama kararı çıkardığımız Graham Fuller, 2010 yılında çıkan “İslamsız Dünya” kitabında Vehhabilerle ortak çalıştıklarından, Şiileri kullandıklarından bahsediyor, Sünniliği ise küresel hedefleri önündeki tek engel olarak gösteriyor ve “Sünni iktidarların yıkılması Sünniliğin kalesi olan Türkiye’nin yıkılması ile mümkündür” diyor.   
 
  
 
Vehhabilik ABD’nin emrinde  
Suudi Arabistan’ın “Anayasası” olan Vehhabilik, İngilizlerin görevlendirdiği Mr. Hempher’in, Muhammed bin Abdulvehhab isimli Bedevi ile birlikte, İslamiyet’i parçalamak; Müslümanları birbirine düşürmek için kurdukları sapık bir tarikattır. 
 
Suudi Prens Selman son ABD gezisinde Washington Post Gazetesine verdiği mülakatta “Vehhabiliği, ABD’nin talebiyle dünyaya yaydık” diyor. 
 
Bu durumda ABD’nin, Vehhabilikten veya işbirlikçisi FETÖ’yü dizayn eden Bâtınîlikten, Şiilikten veya Alevilikten ne şikayeti olabilir ki? 
 
Çünkü bunların gerçek İslam ile didişmesi, Haçlı-Siyonist ittifakına destek anlamına geliyor. 
 
 
 
Dinde cehalet ABD’ye hizmet
Üzerine sömürge düzeni bina ettikleri Hristiyanlığın ve Yahudiliğin, “din” özelliğini çoktan kaybetmiş birer istismar malzemesi olduğunu söyleyen sahih İslam’ın ilke ve değerlerini hayata geçiren Türkiye’yi, doğal olarak; kirli ittifaklarının önünde en büyük engel görüyorlar. 
 
Ama asıl problem onların böyle görmesi değil, Türkiye’deki bazı gafillerin; bu tehdidi görememesidir. 
 
Çanakkale’den geçemeyenler, emperyalist hedefleri açısından hayati önem taşıyan iki zehirli iğneyi, yeni kurulmakta olan Türk devletine zerk etmeyi başardılar. 
 
Biri İslamiyet’i unutturarak Müslümanları; fare kapanı gibi kurdukları sapık ve sahte inanç düzenlerine yöneltmek, diğeri de Hilafeti kaldırtarak İslam dünyasını çil yavrusu gibi dağıtmak... 
 
Tek parti dönemi boyunca uygulanan katı yasakların amacı dinsiz bir ulus oluşturmak değil, din cahili bir nesil yetiştirerek Sünni inancı unutturmaktı. 
 
Zira gerçeği bilmeyenleri uzaktan yönetmek kolaydı. 
 
Ve maalesef bunu büyük ölçüde başardılar.   
 
  
 
Ruhsuzlaşırsak köleleşiriz
Müslümanları kontrol etmek için kurulan Diyanet, din hizmetlerini yürüten bir kuruma dönüşmekle birlikte, hizmet verdiği Müslümanların mensup olduğu Ehl-i Sünnet akaidi hakkında hiçbir hassasiyet üstlenmedi. 
 
Oysa bu hassasiyet, İslamiyet’in tahrif edilerek; Hristiyanlığın ve Yahudiliğin bugünkü durumuna düşmemesinin tek teminatıdır.
 
Din görevlisi namzetlerine pompalanan, “Siz de bir İmam-ı Azam olabilir, Kuran’dan hüküm çıkarabilirsiniz” telkinleri, Sünni Türkiye düşmanı emperyalistlerin amacına hizmet etmektir. 
 
Oysa, Ehl-i Sünnet hassasiyetini kaybeden bir Türkiye “ruhsuzlaşacak” ve Haçlı-Siyonist uşağı Suudi Arabistan’dan farkı kalmayacaktır. 
 
 
Nuh Albayrak'ın tüm yazıları için tıklayınız...

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Washington'da Sultan 2. Abdülhamid sergisi

Washington'da Sultan 2. Abdülhamid sergisi

Polis özel harekat aracı dereye yuvarlandı

Polis özel harekat aracı dereye yuvarlandı

Yenilenebilir enerji desteğinde '10 yıl' kriteri

Yenilenebilir enerji desteğinde '10 yıl' kriteri

AK Parti'de önemli toplantı

AK Parti'de önemli toplantı

Yerli otomobil yıl sonuna hazır

Yerli otomobil yıl sonuna hazır

9 günlük bayram tatili için önemli uyarı

9 günlük bayram tatili için önemli uyarı

Ardahan'da ele geçirildi: 60 bin 500 paket

Ardahan'da ele geçirildi: 60 bin 500 paket

'Türkiye ile ilişkilerimiz daha da güçlendi'

'Türkiye ile ilişkilerimiz daha da güçlendi'
 
Terör örgütüne darbe: En az 20 terörist etkisiz hale getirildi

Terör örgütüne darbe: En az 20 terörist etkisiz hale getirildi

Siirt'te buğday tarlasında 40 metre çapında obruk oluştu

Siirt'te buğday tarlasında 40 metre çapında obruk oluştu

Bu gölde tam 90 ada var

Bu gölde tam 90 ada var

Game of Thrones'un rekor geliriyle neler alınabilir?

Game of Thrones'un rekor geliriyle neler alınabilir?