25 Haziran 2022 Cumartesi / 26 Zilkade 1443

Bakan Soylu: PKK, Nisan’da yok olacak

İçişleri Bakanı Soylu, terörle mücadelenin kesintisiz devam ettiğini belirterek “Nisandan sonra başlarına geleceklerin ne olacağını tahmin edemeyecekleri kadar büyük yok oluşla karşı karşıya kalacaklar” dedi.

10 Aralık 2016 Cumartesi 07:00 - Güncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörün kökünden temizleneceğini kaydederek “Nisan’dan sonra başlarına geleceklerin ne olacağını tahmin edemeyecekleri kadar büyük bir yok oluşla karşı karşıya kalacaklar” dedi. Soylu, Van’daki temaslarında terörü kökünden temizleyeceklerini ifade ederek “İçimize sızmış hain mihraklarıdan birer birer kurtuluyoruz. Özellikle FETÖ belasından sıyrıldıkça terörle mücadelemiz daha da güçlenmektedir” diye konuştu. Terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirten Soylu,şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızdan en alt güvenlik görevlisine kadar, sınırda nöbet bekleyen evladımıza kadar herkes kararlıdır. Bugün iyi günleri, çok net söylüyorum. Nisan’dan sonra başlarına geleceklerin ne olacağını tahmin edemeyecekleri kadar büyük bir yok oluşla karşı karşıya kalacaklar. Kışın mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugün Diyarbakır’dan Hakkari’ye kadar birçok operasyonu başarıyla yöneten, ‘bize güvenin, biz bunların hakkından geleceğiz’ diyen güvenlik güçlerimiz büyük bir mücadele ortaya koymaktadır. Bütün planlamamızı yaptık. Bu çerçevede onların kış üslenmelerine müsaade etmeyeceğiz. Saklandıkları yerler, mağaralar, sığınaklar bırakmayacağız. Bingöl’de bir çıkışta 53 sığınaklarını imha ettik. Öyle kolay değil artık.”  Derik İlçesi’nde Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit edilmesine de değinen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

O MASKE ARTIK DÜŞTÜ 

“O iyi dediğiniz Ahmet Türk. Orada bir kaymakam şehit oldu. O iyi dedikleri adam, 18 yaşındaki bir PKK sorumlusunun emrinde olan adam, bir tek söz söyledi mi? Başın sağolsun dedi mi? Güya büyükşehir belediye başkanı olacaksınız. Yıllarca o maskenizle milleti aldatmaya çalıştınız. Bu iş düzelecek şimdi. Bütün teröristleri yok edeceğiz. Bugün en rahat olan Ahmet Türk’tür. O da zavallı ne yapsın? 18 yaşındaki biri geliyor, cebinden sigara çıkarıyor, ağzına koyuyor o terörist bozuntusu, ‘Ahmet efendi yak diyor çakmağımı’, sonra ‘talimatlarımız şunlardır’ deyip gidiyor. Yazıklar olsun. Sonra da büyükşehir belediye başkanı diye orada oturacaksın öyle mi? Bu ülkede demokrasiden söz etmek en son onların hakkıdır.

Belediyelere neden el koyuyorsunuz diyorlar. Hendekleri ben mi kazdım? Bu milletin beraberliğine ben mi kurşun sıktım? Orada teröristlere cephaneleri ben bi gönderdim? 1.5 milyar dolar uyuşturucudan para kazanacaklar. Avrupa’daki büyük devletlerin hiçbirinin haberi olmadan uyuşturucu ticaretinin yapılma şansına sahip mi?”