08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Sarıgül ve Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na ziyaret

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ile Ankara Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 15:47
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile genel merkeze gelen Sarıgül, Kılıçdaroğlu ile makamında yaklaşık bir saat görüştü. 
 
Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarıgül "kamuoyu yoklamalarının gereğini" yaparak, kendisinin adaylığını onaylayan Kılıçdaroğlu ve Parti Meclisi üyelerine teşekkür etti.
 
Sorumluluğunun farkında olduğunu dile getiren Sarıgül, "Başta genel başkanım olmak üzere, onun nezdinde tüm partili yurttaşlarıma teşekkür etmek için buradayım" dedi. 
 
Kılıçdaroğlu'nun yaptıkları daveti kabul ettiğini bildiren Sarıgül, açılışın merkezini genel başkanın yapacağını söyledi. 
 
Siyasi parti gözetmeksizin tüm İstanbullular'ı açılışa beklediklerini kaydeden Sarıgül, şunları kaydetti:
 
"Çünkü İstanbul'da bizim ötekimiz olmayacak. İstanbul'da kin, nefret, sevgisizlik dönemini bitireceğiz. İstanbul'da barış, özgürlük ve demokrasi dönemi başlayacak. İstanbul'da din, dil, ırk, kültür, mezhep farkı kesinlikle gözetmeyeceğiz. İstanbul'da muharrem ayı da bizim, ramazan ayı da bizim. Başı kapalı olan kardeşlerimiz de bizim, başı açık kardeşimiz de bizim. İstanbul'da inançlara saygılı laikliği en üst düzeyde yurttaşlarımızla buluşturacağız. Cumhuriyetin değerlerini yurttaşlarımızla buluşturacağız. Pazar günü Sayın Genel Başkanımızın uğurlu elleriyle açacağı İstanbul Büyükşehir Hazırlık Merkezinin açılışının ardından, İstanbul'da çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Projelerimizi, görüşlerimizi, düşüncelerimizi bütün yurttaşlarımıza anlatacağız. İnanıyorum ki yurttaşlarımız bu çağrımıza olumlu bir şekilde cevap verecekler. İstanbul'da Mustafa Sarıgül kazanmayacak, İstanbul'da sevgi kazanacak, barış kazanacak, CHP kazanacak."
 
Yavaş'ın ziyareti
 
Öte yandan CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş da Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.
 
Sarıgül öncesinde gerçekleşen ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.