12 Nisan 2021 Pazartesi / 1 Ramazan 1442
Gece modu

'Şeytanın aklına gelmeyen şeyler senin aklına geliyor'

FET֒nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi davasında savunma yapan sanık SAT ekibi üyesi eski yüzbaşı Haldun Gülmez’in yalan ifadeleri ve oyalama yöntemi hakimden sonra savcının da tepkisini çekti. Duruşma savcısı Ali Cenk Düzgün, sanık Gülmez’in uyguladığı taktik karşısında “Şeytanın aklına gelmeyen şeyler senin aklına geliyor” dedi.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Ağustos 2017 Pazartesi 07:00

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada söz verilen Gülmez son 3 günde yaklaşık 30 saat savunma yaptı. Sanığın, dünkü oturumda, dosyada bazı delillere ulaşamadığını öne sürmesi üzerine Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, “Nisan ayından bu yana dosyaları size gönderdik. 

HAKİM DE SAVCI DA KIZDI

Evlere özel servis yapar gibi kişiye özel gönderme şansımız yok. 80 klasör dosya var. Herkes dosyaları incelesin diye gönderdik. Dijital ortamda dahi gönderdik. Burada evlere servis yapmıyoruz. Tüm deliller ve tutanaklar dosyada mevcut” dedi. Sanık Gülmez’in, Çiğli’de yaralı olarak götürüldüğü hastanede izni olmadan kıyafetlerinin alındığını ve haberi olmadan tutanak hazırlandığını iddia etmesi üzerine de duruşma savcısı Ali Cenk Düzgün söz aldı. Düzgün, hastanede yapılan işlemin arama ve el koyma işlemi olmadığını söyledi. Ameliyata girmeden önce sanığın üzerindeki kıyafetlerin görevliler tarafından çıkarıldığını, iki poşete konulup hastane polisine tutanakla teslim edildiğini anlatan Düzgün, şöyle konuştu:      

“Buna ilişkin tutanak tutulmuştur. Biz iki üç gündür bunu anlatıyoruz. Sanık bunu yalan beyanlarla çarpıtıyor. İşte tutanaklar burada, bu tutanaklar dosyada mevcut. Allah seni hakim ve savcı yapmamış. Senin düşündüklerin şeytanın aklına bile gelmez. Şeytanın aklına gelmeyen şeyler senin aklına geliyor. Sana göre yapılan herşey kanunsuz. Biz burada bütün delilleri, tutanakları dosyaya sunduk. Dosyadan al incele. Sen inceleyemiyorsan avukatın incelesin.”