26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Çağlayan devir teslimde gözyaşlarını tutamadı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan görevini Nihat Zeybekçi'ye teslim etti.. Çağlayan görevini teslim ederken gözyaşlarını tutamadı, 2 STK hariç herkese teşekkür etti.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 13:13
Çağlayan: Operasyon başladığında ben ruhen görevimi bıraktım. Hayatımda karakol yüzü görmedim. Moral olarak çok yüksek olğumu söylemek istiyorum.
 
6 YILDIR VEKİLLİK MAAŞIMA DOKUNMADIM
 
Olay tamamen hükümetimize yöneliktir. Milletimiz bu tuzağa düşmeyecek. 6 yıldır milletvekili maaşıma dokunmadım. 100 öğrenci o maaştan burs alıyor.
 
Bana güvenenleri mahçup edecek durumda olmadım. Bir hatamız varsa faiz lobisinn ayağına basmaktır. Hayatım el verdiğince ayağına değil, damarlarına basacağım. Dolar tarihi zirvesine geldi. Bir kaos, sıkıntı yaratılmak isteniyor. Herkes yaptığının hesabını mutlaka verecek. Her krizden daha başarılı çıktık. Bana verilen görevi namusumla şerefimle en iyi şekilde yaptım.
 
ZEYBEKÇİ'NİN ESPRİSİ GÜLDÜRDÜ
 
Çağlayan'ın konuşma sırasında icraatlarından bahsederken, Zeybek'çi'nin bize bırakmadınız demesi herkesi güldürdü. 
 
ÇAĞLAYAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
 
Görevi bırakırken başta Mersin milletvekillerine, ihmal ettiğim aileme teşekkür ediyorum. Görev yaptığım sürenin 2.5 yılını değişik ülkelerde geçirdim. Dünyanın etrafını turladım ailemi ihmal ettim. Ailemin hakkını helal etmesini istiyorum. Çocuğumu, eşimi, ailemi ihmal ettim.