04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

'2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı' Etkinliği

Osmaniye'de, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından ilan edilen '2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı' kapsamında yürüyüş düzenlendi.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 16:16
Musa Şahin Bulvarında toplanan kalabalık, Atatürk Caddesi ve Dr. Sadık Ahmet Caddesi'nden eski valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na yürüdü.
İl Sağlık Müdürü Mehmet Cingöz, burada yaptığı açıklamada, modern toplumun en büyük sorunlarından biri olan hareketsiz yaşamın beraberindeki sağlık problemlerine dikkati çekmek için etkinlik düzenlediğini söyledi.
 
Yeni yılın, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından ''Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı'' ilan edildiğine dikkati çeken Cingöz, şunları kaydetti:
 
''Ülke genelinde, illerde sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.
 
Bizler de kentimizde bu yürüyüşü yaptık. Etkinliğimizde, daha önce de olduğu gibi obezite hastalığına dikkati çekmek istiyorum. Bilindiği gibi obezite önlenebilir bir hastalık. Bu hastalığa bağlı, kalp damar hastalıkları, tansiyon, şeker gibi hastalıkların önlenmesi obeziteden korunma ile olur. Bunun için de sağlıklı ve dengeli beslenmek, hayatımıza hareketi mutlak suretle katmakla olacaktır. 2014 yılında kentimizdeki vatandaşlarımıza hareketli yaşam, sağlıklı beslenme diliyorum. Hep birlikte inşallah sağlıklı nesilleri oluşturacağız.''
Etkinliğe, Vali Yardımcısı Halit Deveci, Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cem Uraldı, Halk Sağlığı Müdürü Alper Latif Boz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı İsmail Kaya ve vatandaşlar katıldı.