26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Fast-food üreticisinden 'Satın ama yemeyin!' uyarısı

Bir fast-food üreticisi firma, çalışanlarına 'Fast food sağlıksız' uyarısı yaptı

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 09:51

İddiaya göre ABD merkezli bir hızlı yiyecek şirketi, kurum çalışanlarına yönelik web sitesinde fast food ürünlerinden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

CNN'in haberine göre, şirket çalışanlarına sağlıklı beslenme konusunda tavsiyelerin yer aldığı sitede, fast food ürünlerin ''sağlıksız'' olduğunu ifade edilirken salata, su ve sandviç ''sağlıklı'' diye tanıtıldı.

Ülkede yayınlanan haberler üzerine, bakım yapıldığı ileri sürülerek kapatılan sitedeki grafikte; çizburger, patates kızartması ve gazlı içeceğin bulunduğu fotoğrafın altında "Sağlıksız seçim" ifadesine yer verilirken, "Sağlıklı seçim" yazılı fotoğrafta ise sandviç, salata ve su bulunuyor.

Fast food gıdaların, hızlı, ucuz ve kolay ulaşılabilirliği nedeniyle ev yemeklerine alternatif olarak tercih edildiğine dikkat çekilen sitede, bol miktarda yağ, şeker ve tuz ihtiva eden yüksek kalorili bu gıdaları çok tüketmenin obeziteye yol açabileceği kaydedildi.

Aldıkları düşük ücretler sebebiyle ülke çapında büyük protesto eylemleri düzenleyen firma çalışanları ise söz konusu sitede, aldıkları saatlik ücretle fast food yemeden nasıl 'sağlıklı' beslenebilecekleri sorusuna da cevap verilmesi gerektiğini belirtti.