07 Ağustos 2020 Cuma / 17 ZilHicce 1441
Gece modu

Dağ 2 filmi oyuncuları kimler, konusu ne? Dağ 2 nerede çekildi?

Bu akşam 20:00'da Star Tv ekranlarında izleyiciler ile buluşacak olan Dağ 2 filmi hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. Dağ 2 nerede çekildi? Dağ 2 filmi oyuncuları kimler, konusu ne? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Yönetmen koltuğunda Alper Çağlar'ın oturduğu Dağ 2 filmi vizyona girdiği tarih olan 3 Kasım 2016 tarihinden itibaren 37 hafta boyunca vizyonda kaldı ve toplamda 3.600.000 seyirci tarafından izlendi. Dağ 2 filmi hakkında tüm merak edilenlere haberiizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

22 Kasım 2019 Cuma  09:10 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 Cuma 09:10
Dağ 2 nerede çekildi? Dağ 2 filmi oyuncuları kimler, konusu ne? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Yönetmen koltuğunda Alper Çağlar'ın oturduğu Dağ 2 filmi vizyona girdiği tarih olan 3 Kasım 2016 tarihinden itibaren 37 hafta boyunca vizyonda kaldı ve toplamda 3.600.000 seyirci tarafından izlendi. Dağ 2 filminin gişeden elde ettiği gelir ise 40.694.699,17 TL olarak açıklandı. Dağ 2 filmi bu akşam saat 20:00'da Star Tv ekranlarında yayınlanacak. Dağ 2 filmine dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.
 
DAĞ 2 NEREDE ÇEKİLDİ?
Özel Kuvvetlerin katıldığı sınır ötesi bir operasyonu anlatan ve vizyona girdiği günden beri sinemalarda izlenme rekorları kıran "Dağ 2" filminin çekimleri Ankara, Konya ve Adana'da gerçekleştirildi.
 

 
 DAĞ 2 FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?
Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği Dağ 2 filmi oyuncu kadrosunda Ufuk Bayraktar, Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahu Türkpençe, Atıf Emir Benderlioğlu, Armağan Oğuz, Bedii Akın ve Ahmet Pınar’ın yer alıyor.
 
KONUSU NE? 
Oğuz ve Bekir'in askerlik süresi bitmeye yaklaşmıştır. Bu ikili, Özel Kuvvetler Komutanlığına başvurmak isterler. Fakat Bekir'in dizindeki sakatlık, Oğuz'un omzundaki sıkıntı yüzünden reddedilirler. Bu sırada birinci filmde şehit olan Yaşar Demir'in yakın arkadaşı Veysel Gökmusa konuşmaya tanık olur ve bu ikiliyi eğitimlere alır. İkili altı yıl boyunca çetin eğitimlerden geçerler, Bekir dizinden tedavi görür. 6 yıl sonra ise, kod adı “Fırtına Getiren” olan Muhabere Arama-Kurtarma (MAK) 8 timi ile Irak'a operasyona giderler.
 

 
Operasyon, IŞİD'in esiri gazeteci Ceyda Balaban'ı kurtarmak üzerine kuruludur. Görev, Ceyda Balaban'ı Türkiye'ye geri götürmektedir. Fırtına Getiren timi başarıyla Ceyda Balaban'ı kurtarır. Türkiye'ye dönüş yolunda ise 2 tane Irak Türkünü IŞİD'in elinden kurtarıp yanlarına alırlar. Türkiye'ye dönüş yolunda bir gece köyde dinlenmek isterler. Bu köy, Türk köyüdür. Telsizden gelen istihbaratta bu köye IŞİD'in yağma yapacağı belirtilir. Yarbay Veysel Gökmusa, görevi gereği köyü bırakıp, Ceyda Balaban'ı Türkiye'ye ulaştırmak istese bile duygularına yenik düşer. Telsizde kararlaştırılan buluşma yerine köyün çocukları ve gazeteci Ceyda Balaban götürülür. Helikoptere onlar bindirilir ve Fırtına Getiren timi köye geri döner. Amaçları köyü vatan toprağı gibi savunmaktır. “Son kale” adını verdikleri binaya sivilleri getirip güvene alırlar ve binanın üstüne bir Türk bayrağı çekerler. IŞİD ise yavaş yavaş köye yaklaşmaktadır.