13 Nisan 2021 Salı / 1 Ramazan 1442
Gece modu

Abdullah Avcı: Bütün rekorları kırdık

Süper Lig'in 33'üncü haftasında sahasında konuk ettiği Hes Kablo Kayserispor ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, her şeyi denediklerini, bütün rekorların kırıldığını ama gol fırsatlarını değerlendiremediklerini söyledi.

DHA06 Nisan 2021 Salı 22:13 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 Salı 22:13

Oyunda her şeyi denediklerini belirten Abdullah Avcı, "Maç öncesi konuştuğumuz senaryonun aynısı çıktı. Bugün belki de hücum anlamında en zengin oyunumuzu oynadık. Bütün rakamlar, oyun içinde hissettirdikleri, yaptıkları, kaybettiği yerdeki baskılar, tekrar topu geri almak, sabırlı oynamak, kenarları doğru kullanmak, şut var, pas sayısı fazla, topa sahip olma var. Bugün oyunda her şeyi denedik. İkinci yarının başlangıcında 10-15 dakika oyun bizim elimizdeydi ama pasın şiddeti, belki hızlı koşu, oyun yönünü değiştirmede ağırlaştık. Ama sonra vitesi yükselttik. Bütün rekorlar kırıldı. Direkten dönenler, şutlar, kalecinin kurtardığı şutlar, bu tür oyunda her şeyi yaparsın ama ön tarafın vuruşu, pası, yapacağı doğru orta becerisi belirleyici oluyor. Elimize gelen gol fırsatlarını net şekilde çeviremedik. Rakibe doğru pozisyon vermedik. Oyun içerisinde formasyonlar denedik. Oyunun bütününden memnunum. Çok gol kaçırdık, bunun karşılığı berabere bitti. Bu oyun böyle, bu tür sonuçlar olabiliyor. Takım hem savunma hem hücumda önemli gelişmeler kaydediyor. Oyuncu rekabetini artırdığımız takdirde daha domine oynayan, hedeflerine giden bir Trabzonspor olacak" dedi.

"NWAKAEME KENDİ ÇIKMAK İSTEDİ"

Avcı, Nwakaeme'nin oyundan alınmasına yönelik bir soru üzerine ise, Nwakaeme'nin sakatlandığını ve kendisinin oyundan çıkmak istediğini, bu nedenle de oyundan çıkarıldığını söyledi.