17 Ekim 2021 Pazar / 11 RebiülEvvel 1443

Alexandru Cicaldau: 10 numarayı reddettiğim gerçek değil

Galatasaray'ın bu sezon kadrosuna kattığı Rumen futbolcu Alexandru Cicaldau ülkesi basınına açıklamalarda bulundu. Cicaldau, sarı kırmızılılarda çok mutlu olduğunu söyledi.

14 Ekim 2021 Perşembe 17:48 - Güncelleme: 14 Ekim 2021 Perşembe 17:48

Galatasaray 'ın bu sezon kadrosuna kattığı Rumen futbolcu Alexandru Cicaldau, taraftarlardan, takımdaki futbolcuların kendisine olan yaklaşımına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Romanya basınından Playsport'a röportaj veren Alexandru Cicaldau'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

GALATASARAY HAYALİ

Galatasaray taraftarlarıyla ilgili videolar izlemiştim ve çok şey duymuştum ama şu an yaşadığım şey hayal ettiğimin ötesinde. Bu sadece olağanüstü! Başka yerde bu kadar tutku ve bu kadar sevgi bulmak zor! Galatasaray'da bir rüya yaşıyorum çünkü her şey olağanüstü: taraftarlar, antrenman koşulları, soyunma odasındaki atmosfer, yemekler, yaşadığım yer...

'GALATASARAY İLE İLGİLİ HER ŞEYİ SEVİYORLAR'

Taraftarlar Galatasaray ile ilgili her şeyi seviyorlar. Eğer takım oyuncusu olursan, hemen seviliyorsun. Sokaklarda insanlar beni durdurup, fotoğraflar çekiyor. Maske bile takıyor olsam beni tanıyorlar. Bir restoranda yemek bekliyordum ve gözümün kenarıyla bir taraftarın 5 dakika boyunca etrafımda dolaştığını gördüm. Bir noktada cesaretini topladı ve fotoğraf çektirmek istediğini söyledi. O kadar heyecanlıydı ki elleri titriyordu, mutluluktan telefonu doğru düzgün tutamadı bile. Galatasaray'ın onun için ne kadar önemli olduğunu görün.

'SOYUNMA ODASINDA İSMİM ALEX'

Taraftarlar beni Cicaldau olarak çağırıyor ancak ismimi doğru şekilde söylemeleri zor. Kulüpte ve soyunma odasında ise beni Alex diye çağırıyorlar.

'BANA KARŞI YAKLAŞIMLARI BENİ GERÇEKTEN ETKİLEDİ'

Tecrübeli futbolcuların (Arda Turan, Muslera, Feghouli ve Babel) bana karşı yaklaşımları beni gerçekten etkiledi. Onlar geçmişte hayran olduğum futbolcular.

'10 NUMARAYI REDDETTİĞİM GERÇEK DEĞİL'

Rumen basınında 10 numarayı kabul etmediğimin yazıldığını duydum. Türkiye'de çıktı mı bilmiyorum. Şunu netleştirelim böyle bir durum yok, ben sadece 33 numarayı seçtim. Beni tanıyanlar çok iyi bilir ki ben çalışkan biriyim ve bu tür tartışmalara girmem.

'MORUTAN'LA BİRBİRİMİZİ ÖNCEDEN TANIYORDUK'

Morutan ile birbirimizi küçüklükten tanıyorduk ama şimdi daha da yakınlaştık tabi. Birbirimizden iki blok ötede oturuyoruz, bazen dışarı çıkıp birlikte yemek yiyoruz.