30 Temmuz 2021 Cuma / 20 ZilHicce 1442
Gece modu

Antalyaspor, Haji Wright'ı kiraladı

Transfer çalışmalarını sürdüren Antalyaspor, Danimarka'nın Sönderjyske takımında forma giyen santrfor Haji Wright'ı satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladı.

22 Temmuz 2021 Perşembe 17:49 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 Perşembe 17:49

Fraport TAV Antalyaspor, ABD'li oyuncu Haji Wright ile resmi sözleşme imzaladı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde gerçekleştirilen törene Fraport TAV Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sabri Gülel katıldı. Haji Wright, kendisini satın olma opsiyonuyla kiralık olarak kırmızı beyazlı takıma bağlayan resmi imzayı attı.

Törende konuşan Başkan Vekili Sabri Gülel, güzel bir bayram gününde Antalyaspor için bir imza töreninde daha bir araya gelindiğini belirterek, "Türkiye özel bir ülke ve Antalya'mız Türkiye'nin, Antalyaspor'umuz da Süper Lig'in gözbebeği. Biz FTA Antalyaspor Yönetimi olarak özel bir çalışma sergiliyoruz. Taraftarlarımız transferde geciktiğimizi düşünebilir ama ince eleyip sık dokuyan bir futbol şubemiz ve onlara da destek veren bir yönetimimiz var. Yeni santrforumuz aramıza Danimarka'dan katıldı. Satın alma opsiyonlu 1 yıllık bir kiralama sürecimiz var" dedi.

ANTALYA'DA BAŞARILI OLACAK

23 yaşındaki futbolcuyu uzun zamandır takip ettiklerinin altını çizen Sabri Gülel, "Hem genç hem güçlü, hem de her takım için özel bir futbol yeteneğine sahip. Umuyorum ki güzel Antalya'mızı sevecek ve burada ayrılmak istemeyecek. Bu sezon çok başarılı olacak. Kendi kulübünde geçen sene 13 gol attı. Ben burada daha fazlasını bekliyorum. Kendisine aramıza hoş geldin diyorum" diye konuştu.

BURADA OLMAKTAN MUTUYUM

ABD'li futbolcu da Antalya'da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Wright, "Transferimi gerçekleştiren ve bana bu fırsatı veren, başkanımız, yönetimimiz, Aytaç Altay ve kulüpte görev yapan herkese sıcak karşılamaları için çok teşekkür ediyorum. Antalyaspor'da olmaktan çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından resmi sözleşmeye imza atıldı ve Haji Wright Antalyaspor kafilesiyle ile birlikte Afyon kampına hareket etti.