07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Aziz Yıldırım: Haziran ayında son kez Fenerbahçe başkanlığına adayım

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün haziran ayında yapılacak olağan genel kurulunda son kez başkanlığa aday olacağını bildirdi.

30 Nisan 2018 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 30 Nisan 2018 Pazartesi 13:40

Fenerbahçe dergisinin mayıs ayı sayısında yer alan yazısında,  "Fenerbahçe başkanlığı gibi, şahsımın kutsal olarak addettiği bir görevde 20 yılı  büyük bir onur ve gururla geride bıraktım. Önümüzdeki haziran ayında kulübümüzün  seçimli olağan genel kurulu var ve yarım kalan tüm işlerimi tamamlamak için bir  kez daha bu onurlu göreve yeniden aday olduğumu hepinizin huzurunda geçtiğimiz ay açıkladım." ifadelerini kullanan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Özellikle, henüz tamamlanamayan 3 Temmuz süreci ve kumpasın meydana  getirdiği maddi zararların temin edilmesi için ilk adımların atılması gibi,  kulübümüzün en önemli gündem maddelerinden biri olan bu konu, benim adaylık  sürecimi şekillendiren başlıca etkenlerden biridir ve bu durum yıllardır dile  getirdiğim öncelikli hedefimdir. Bununla birlikte, 3 Temmuz öncesinde  yakaladığımız, Avrupa'nın birçok prestijli mecrasına konu olan sportif ve  ekonomik başarılarımızın tekrar yakalanması için gerekli çalışmaların  başlatılması, yine birincil hedeflerimin içerisinde yer almakta. Fenerbahçe  başkanlığım döneminde başımıza gelen bu kumpasın tüm çıplaklığıyla ortaya  çıkması, akabinde de zararların tazmini ve futbol başta olmak üzere tüm  branşlarda zirve, halihazırdaki başarılı branşlarımızın bu durumunun stabil  kalması için gerekli ekonomik ve sosyal zeminin sağlanması adına ilk girişimlerin  yapılması boynumun borcudur. Bu sebeple, tekrar belirtmek isterim ki haziran  ayında son kez Fenerbahçe başkanlığına adayım."

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübünün tüm takım ve sporcularının  başarılı bir sezon geçirdiğini aktararak, "Futbol takımımız, lig ve kupada  şampiyonluk iddiasını sürdürmektedir ve bu mücadele son maçın son düdüğüne kadar  devam edecektir. Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız üst üste dördüncü kez  Dörtlü Final'de bulunmakta ve üst üste ikinci kez Avrupa'nın en büyüğü olmak için  mücadelesini sürdürmektedir. Tüm amatör sporcularımız Fenerbahçe ve milli forma  altında Türkiye'ye gururlar yaşatmak için mücadelelerine devam etmektedir.  Fenerbahçe arması ve Türkiye için yarışan tüm takım, sporcu, antrenör ve  yöneticilerimize şampiyonluklar, kupalar, madalyalar ve başarılar dilerim."  şeklinde görüş belirtti.