08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Bafetimbi Gomis'e ırkçı ifadeler kullanan Hakan Hepcan, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, Galatasaraylı futbolcu Gomis için attığı ve içinde ‘maymun’ kelimesi geçen tweeti yüzünden ifadesi alındıktan sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

25 Eylül 2017 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 25 Eylül 2017 Pazartesi 16:59

Fenerbahçe'yle Trabzonspor arasında oynanan karşılaşma sırasında Galatasaraylı futbolcu Gomis'e 'maymun' diyen ve birçok kişi tarafından büyük tepki çeken Hakan Hepcan hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Savcısı Asım Ekren tarafından hakkında söz konusu tweet sebebiyle soruşturma başlatılan Hakan Hepcan, geçtiğimiz günlerde ifadeye davet edildi.

Davet üzerine emniyete başvuran Hepcan, İstanbul Spor Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından savcılığın talimatıyla İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulacak olan Hepcan, tweeti sonrasında ırkçılık yaptığı gerekçesiyle kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Gelen tepkiler üzerine tweetini silip özür dilese de eleştirilmeye devam edilen Hakan Hepcan hakkında tüm takım taraftarlarının destek verdiği 'IrkçıHakanHepcan' hashtagi, TT sıralamasında birinci sıraya kadar yükselmişti.