15 Mayıs 2021 Cumartesi / 3 Sevval 1442
Gece modu

Bielsa: Futbolu ayakta tutan şey zayıfın güçlenme umududur

Avrupa Süper Ligi'nde yer alacağını duyuran Liverpool ile 1-1 berabere kalan Leeds United'da menajer Bielsa ve maç sonu açıkamalarda bulundu.

20 Nisan 2021 Salı 00:55 - Güncelleme: 20 Nisan 2021 Salı 00:55

Liverpool ile berabere kalan Leeds United menajeri ve takımın forvetlerinden Patrick Bamford maç sonunda Avrığa Süper Ligi yorumları yaptı.

Deneyimli teknik adam Marcelo Bielsa, Süper Lig projesiyle ilgili, "Niye şaşırdınız? Futbolu ayakta tutan şey zayıfın güçlenme umududur, en güçlünün daha da güçlenmesi değil. Süper Lig'e şaşırmıyorum çünkü dünyada güçlü olanın daha zengin olması ve geri kalanının daha fakir olması gibi bir düşünce var." diye konuştu

Hayatın her alanında güçlülerin kendi dertlerinde olduğunu belirten Bielsa futbol düzeninin bu anlayışla devam etmesinin mümkün olmadığını söyleyerek, "Kulüplerin sahipleri olsa da gerçekte kulüpler o armaya aşık olanlardır. Onlar olmazsa futbol diye bir şey de olmaz" ifadelerini kullandı.

Takımın önemli isimlerinden Patrick Bamford'da konuyla iligli konuşarak, "Twitter'da gördüklerime göre, bu Süper Lig oluşumundan memnun olan bir futbol taraftarı görmedim. Futbol taraftarlar içindir. Taraftarlar olmasaydı futbol kulüpleri bir hiç olurdu" diye konuştu.

Öte yandan Leeds United oyuncuları, Liverpool maçına çıkmadan önce üzerinde "Futbol taraftarlar içindir" ve Şampiyonlar Ligi logosonun altına "Hak edin" yazılı tişörtlerle çıkarak rakiplerine gönderme yaptı.