Donald Trump çağırdı, Beşiktaşlı yıldız reddetti

Corona virüs vakaları dünya genelinde gün geçtikçe artarken ABD Başkanı Donald Trump'ın vatandaşlarına yaptığı 'Evinize dönün' çağrısına Beşiktaşlı Tyler Boyd'dan olumsuz yanıt geldi.

26 Mart 2020 Perşembe 10:37 - Güncelleme: 26 Mart 2020 Perşembe 10:37

Boyd, Trump’ın, yurt dışında yaşayan vatandaşlarına bir an önce ülkeye dönmesi için yaptığı çağrıya rağmen Türkiye’de kalmaya karar verdiğini açıkladı. Sports Illustrated dergisine konu hakkında açıklama yapan Boyd, Türkiye’de kendisini güvende hissettiğini söyledi.

25 yaşındaki futbolcu, 'Ailemden uzaktayım ama burada kalıyorum. Sınırlar kapalı, hiçbir sorun olmadan ayrılamam ve geri dönemem. Ben bu noktada Türkiye’de kalmaya devam ediyorum. Kendimi burada güvende hissediyorum. Evde olabildiğimce formda kalmaya çalışıyorum.' sözlerini kullandı.

Beşiktaş'ın süreci çok iyi yönettiğini dile getiren Boyd, 'Hastalığın Türkiye’deki yayılması ve kulübün aldığı önlemler hakkında sürekli bilgilendiriliyoruz. Bukonuda gerçekten bir grup mutabakatı yok. Gerçekten bir bölünme de yok. Takım otobüsü, eğitim tesisi ve yemek alanları sterilize edildi. Oyuncular bir grup mesajı uygulamasıyla sık sık kontrol ediliyor. Beşiktaş salgını çok ciddiye alıyor. Güvenliğimin tehlikede olduğunu hiç hissetmedim' dedi.

Türkiye'de çok ciddi önlemler alındığını belirten ABD'li oyuncu, 'Zaten önlemleri görmezden gelmek zor. Ligi durdurmak doğru karardı. Futbol buradaki en büyük şey ve çok sayıda insan katılıyor. Lige ara verilmesi çok dikkat çekici bir karar. İnsanlara evde kalmalarını ve güvende olmalarını söylüyoruz.' açıklamasını yaptı.

Beşiktaş taraftarının ne kadar tutkulu olduğunu anlatan Boyd, 'Bir şeye ıslık çaldıklarında sanki bir rüzgar hissediyorsunuz. İnanılmaz derecede tutkulu. Bir futbolcu için çok iyi bir atmosfer oluşturuyorlar. Bazen kaybetmek zor oluyor, çünkü sokakta veya halka açık olarak eleştiriliyorsunuz. Ama her iki yönde de geçerli bu. Kazandığınızda o ana kadarki en iyi duyguyu yaşıyorsunuz. Bunu seviyorum. Bu kültürü seviyorum. İnsanları seviyorum. Bu tutkuyu seviyorum' ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün de Sırbistan, Türkiye'deki vatandaşlarını ülkeye çağırmış ve dönüş için özel uçak ayarladıklarını söylemişti. Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic ise Sırbistan'a geri dönmüştü.

Türkiye'de bulunan diğer Sırp sporcular Beşiktaşlı Adem Ljajic ve Fenerbahçe Beko'nun oyuncusu Nikola Kalinic, Türkiye'de kalmaya karar vermişti.

Beşiktaş'ta Loris Karius da 'Türkiye daha güvenli' diyerek Almanya'ya gitmek yerine Türkiye'de kalmıştı.

(Hürriyet)

Mazot yüklü tanker alev aldı

ABD'den Türkiye açıklaması: Takdirle karşılıyoruz
ABD'den Türkiye açıklaması: Takdirle karşılıyoruz

ABD'den Türkiye açıklaması: Takdirle karşılıyoruz

Ordu'da korkutan deprem!
Ordu'da korkutan deprem!

Ordu'da korkutan deprem!

Bizi konuşmadan önce ağızlarını yıkasınlar
Bizi konuşmadan önce ağızlarını yıkasınlar

Bizi konuşmadan önce ağızlarını yıkasınlar

Dünyada iki virüs var
Dünyada iki virüs var

Dünyada iki virüs var