25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Recep Tayyip Erdoğan sahalara geri dönüyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yürüttüğü yoğun miting programına bir de yeşil sahada ter atmayı ekledi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 17:56
Gençlik yıllarında amatör futbolcu olan Erdoğan, cumartesi günü tekrar yeşil sahaya inip 30dakika top koşturacak.
 
Başbakan Erdoğan, Diyarbakır mitinginin ardından İstanbul’a dönerek, Başakşehir FutbolKulübü’nün spor tesislerinin açılış törenine katılacak. 
 
Futbol camiasını bir araya getirecek organizasyonda Türk futbol tarihine imza atmış futbolcularile şu an süper ligde oynayan futbolcular karma özel bir maç yapacak. Maçın en büyük sürprizi ise gençlik yıllarında amatör olarak futbol oynayan Başbakan Erdoğan olacak. Erdoğan dafutbolcularla birlikte sahaya inerek 15’er dakikadan iki devre oynanacak maçta 30 dakika ter atacak. Takımların 6’şar oyuncudan oluşması planlanıyor.
 
 
SÜPER LİG KALİTESİNDE YAYIN
 
Fatih Terim, Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen gibi isimlerin oynanacağı maçı Süper Lig hakemlerinden birinin hatta Dünya Kupası’nda başarılı performansıyla göz dolduran Cüneyt Çakır’ın yönetebileceği ancak şu an kesinleşmediği belirtiliyor. Organizasyon için Süper Lig maçlarındaki kalitenin yakalanması için profesyonel bir hazırlık yapıldı. HD kalitesinde canlı yayınlanacak maçta 8 kamera, dünya kupasında kullanılan spider cam, slow motion ve Jimmy Jip kameralar kullanılacak. Maç ünlü bir spor spikeri tarafından anlatırken yine ünlü bir sporadamı tarafından yorumlanacak.
 
BABASI İZİN VERMEDİ
 
Erdoğan, 1969 yılında, 15 yaşındayken Camialtı Spor Kulübü’nden transfer teklifi alarak bu kulüpte daha önce sürdürdüğü spor etkinliklerine ilk büyük adımı attı. Erdoğan, daha sonra Camialtı Spor Kulübü’nden İ.E.T.T’ye transfer oldu. 1976 yılında İETT futbol takımı da İstanbulşampiyonu oldu. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan ve sarı lacivertli kulüpte kongre üyeliği bulunan Erdoğan, bir sohbette kendisine Kaloperoviç döneminde (1976-78) Fenerbahçe’den teklif geldiğini, ama babasının rızası olmadığı için profesyonel futbola geçemediğini anlattı.