28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

Eskişehirspor'dan Galatasaray'a şok cevap

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Radyospor'da Tarık Çamdal için Galatasaray'ın yaptığı teklifi geri çevirdiklerini açıkladı.

27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 13:27
Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Radyospor'da Senad Ok ile Haber Merkezi'nde Tarık Çamdal için Galatasaray'ın yaptığı teklifi geri çevirdiklerini açıkladı. Hoşcan, Beşiktaş için ise yeşil ışık yaktı. Eskişehirspor Başkanı, Beşiktaş'ın hem Tarık hem de Veysel için teklifte bulunduğunu belirtti.

Eskişehirspor Başkanı, Tarık için şu sözleri söyledi: "Camialar kulüpler ar sa oyuncular var olur. Böyle bir oyununun kulübüne borcu vardır, kulübün değerlerine saygı duyması gerekiyor. Annem, babam gelecek menajerim gelecek diyerek bizi sürekli bekletti. Menajerinin farklı kulüplerle görüşme yaptığını duyduk ve bu karar aldık. Camialar kesinlikle karşı karşıya gelmemeli, bazı kişiler bu açıklamalardan rahatsız olmasın. Galatasaray ile ön anlaşma diye birşey asla yok. Galatasaray Türkiye'nin güzide kulüplerinden birisi. Camiaların karşı karşıya gelmesinin anlamı yok.

Galatasaray'ın teklifini kabul etmedik

"Galatasaray bize çok düşük bir bonservis bedeli önermiştir biz de bunu kabul etmedik. Oyuncunun böyle çok az bir rakamla transfer olmasını istemedik. 3 ayda böyle olduysa 6 ay sonra neler olacağını bilen bilir. Her şey para değildir bunu da bilen bilir. Kararımızın arkasındayız devre arasında bizi tatmin edecek bir rakam gelirse oyuncunun önünü açarız yoksa sezon sonunda serbest kalacak.

Transfer bu işin doğasında var. Eskişehirspor'un elini zayıflattı Tarık ve diğer kulüplerin elini güçlendirdi.

Mukavele imzalarsa gereğine bakarız. Kimsenin önünü kapatma niyetimiz yok. Kendilerini bu günlere getiren kulüplere borçalrını ödemeleri gerekiyor. Biz onların anlayacağı dilden anlatırız. Manevi değerler çok önemlidir."

Alper Potuk örneği

Eskişehirspor Başkanı, Fenerbahçe'ye transfer olan Alper Potuk transferini hatırlatarak şöyle konuştu: "Alper de transfer oldu. Çok şık olmayan şeyler oldu ama mukavelesini geldi uzattı ve 10 milyon'a yakın bir rakam kazandırdı takımına. Sadece kendisine menfaat sağlayarak kulübünü zora sokan oyuncular olmamalı."

Veysel Sarı'nın durumu

Hoşcan, Tarım Çamdal dışında transferde adı geçen Veysel Sarı ile ilgili de açıklamalarda bulundu: "Çok yetenekli oyuncularımız var. Bu oyuncular Veysel, Erkan, Servet Çetin, Tello... Hepsine teklifler var. Öncelikli kendi takımımıza bakacağız ve transfere...

Veysel Sarı'nın da durumu aynı şekilde bize çok net konuştu. Çok yüksek bir bedel istiyor biz de bunu karşılayamıyoruz. Biz bu parayı veremeyiz ama sana bunu verecek ekipler varsa bonservis ücretinde anlaşma sağlayabiliriz dedik. Menajeri ile de görüştük. Beşiktaş'ın Tarık için net bir teklifi var, Veysel için görüşmelerimiz oldu. Akaminko çok değerli bir oyuncumuz. Her takımda olması gereken önemli bir yetenek. Bonservis bedeli basında yazıldığı gibi gelmedi. Teknik kadro onay verirse ona göre düşünürüz. Önümüzdeki sene Avrupa düşüncemiz var ona göre kadromuzu korumaya da çalışacağız.