28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

Fatih Terim: Umarım, Saracchi'nin eksikliğini hissetmeyiz

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim Fenerbahçe derbisi öncesi açıklamalarda bulundu. Savunmada Saracchi'nin eksikliğinden dert yanan Terim, 'Geçiş savunmasında Saracchi ile daha rahat edebilirdik, hem sol ayaklı, hem de çabuk biri olarak eksiklik' dedi.

27 Eylül 2020 Pazar 18:53 - Güncelleme: 27 Eylül 2020 Pazar 18:53

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim dev derbiden önce açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe karşısında kendi oyunlarını sergilemeleri durumunda rahat edeceklerini ifade eden Terim, "Derbiler sonuçları kestirilemeyen maçlar, bilinmeyen olduğu için bundan büyük zevk alıyor. İyi başladık. İyi de gitmek niyetimiz. Karşımızda güçlü bir rakip var. Ümit ederim kendi anlayışımızı sahada uygulayabiliriz. Böyle olursa da daha rahat ederiz. Bakalım hayırlısıyla ne olacak" dedi.

"SARACCHİ İLE DAHA RAHAT EDEBİLİRDİK"

Saracchi'nin yokluğu hakkında da konuşan Terim, "Özellikle geçiş savunmasında Saracchi bizim için hızıyla önemli bir silah. Her ne kadar Luyindama'nın gelmesiyle geçiş savunmasında biraz daha rahat ettiysek de Saracchi ile daha rahat edebilirdik. Rakip ataklardan ötürü geçiş savunması önemli diye düşünüyorum. Hem sol ayaklı, hem de çabuk biri olarak eksiklik. Martin Linnes, hep en yüksek performansı vermeye çalışan bir oyuncu. Umarım, Saracchi'nin eksikliğini hissetmeyiz" ifadelerini kullandı.