31 Temmuz 2021 Cumartesi / 21 ZilHicce 1442
Gece modu

Filip Novak'tan Erol Bulut'a mesaj: Şansımı bekliyorum

Fenerbahçe'nin bu sezon kadrosuna kattığı Çek futbolcu Filip Novak ülke basınına açıklamalarda bulundu. Büyük bir takıma geldiğinin farkında olduğunu belirten Novak, 'Maalesef takıma geldikten sonra sakatlandım ve tedavilerim sırasında da lig başladı. Şansımı bekliyorum, kısa sürede şans geleceğine inanıyorum.' diye konuştu.

20 Kasım 2020 Cuma 18:35 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 Cuma 18:36

Fenerbahçe'nin yaz aylarında Trabzonspor ile sözleşmesinin bitmesinin ardından kadrosuna kattığı ancak sezon başında yaşadığı sakatlıktan sonra fazla şans bulamayan Filip Novak, Çek basınına konuştu ve İstanbul'daki günlerini anlatırken, hocası Erol Bulut'a mesaj yolladı. Spox'in aktardığı Filip Novak'ın açıklamalarının satır başları...

"KISA SÜREDE ŞANS GELİR"

Maalesef takıma geldikten sonra sakatlandım ve tedavilerim sırasında da lig başladı. Benim takıma girmem için zaman kalmadı. Şansımı bekliyorum, kısa sürede şans geleceğine inanıyorum.

Kulübede oturmak benim için normal değil ancak bu konuda bir şey yapamam, gerçeği kabul etmem gerekiyor. Ben oynamadığı için sorun yaratacak bir oyuncu değilim. Zihnimi açık tutmam, pozitif olmam gerekiyor. Şans geldiğinde de kullanacağım, başka ne yapabilirim ki?

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜPLERİ FENERBAHÇE VE GALATASARAY"

Fenerbahçe'de, Trabzonspor'a kıyasla daha büyük rekabet olduğu doğru. Her pozisyonda neredeyse 3 oyuncu birden var. Türkiye'de büyük bir kulübe geldim, bunun farkındayım.

Fenerbahçe'nin geçmişi, hedefleri, her şeyiyle büyük olduğu belli. Her gün gazetelerde sayfalar ayrılıyor, televizyonlarda saatlerce Fenerbahçe konuşuluyor. Türkiye'nin en büyük kulüpleri Fenerbahçe ve Galatasaray, milyonlarca taraftarları var ve ilgi çok büyük.

"TEK HEDEF ŞAMPİYONLUK"

Kulüp başarıya aç, son yıllar planlandığı gibi gitmedi. Yönetim elinden geleni yapıyor. Yaz aylarında 17 yeni transfer yapıldı ve yeni bir takım kuruldu. Tek hedef var, şampiyonluk.

Her maçtan 2 gün önce testler yapılıyor ve biri pozitif çıkınca bir test daha oluyor. Onda da pozitif sonuç alınırsa karantina süreci başlıyor. Tek kötü şey, taraftarsız oynuyoruz. Taraftarların gelememesi hem onlar, hem bizim için kötü bir durum. Harika bir taraftarla oynamaya alışmış durumdasın ve bir anda sessizliğin içinde kalıyorsun. Ancak önlemlere uymak zorundayız.

"İSTANBUL, TRABZON İLE KIYASLANAMAZ"

İstanbul gerçekten çok başka. Trabzon ile karşılaştırılamaz. İstanbul'da her şey var. İhtiyacım olan her şeyi buluyorum. Burada çok mutluyum. Şimdi sabırla oynama şansımı bekliyorum.