24 Eylül 2020 Perşembe / 6 Safer 1442
Gece modu

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz

Galatasaray Kulubü Başkanı Mustafa Cengiz, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

25 Mart 2019 Pazartesi 16:05 - Güncelleme: 25 Mart 2019 Pazartesi 16:05
Cengiz, şampiyonluk yolunda bu tartışmaların hatalı olduğunu belirtirken, "Cumartesi günü kamuoyunda ve Galatasaray’ımızda çok tartışma yaratan bir genel kurulu tamamlamış bulunuyoruz. Başlangıcında huzur ve bütünlük içinde başlayan genel kurulumuzun aynı şekilde devam ederek bu tartışmalara mahal vermeyecek şekilde neticelenmesini arzu ederdik, fakat maalesef öyle olmadı. Yönetimimiz süresince mali anlamda genel kurul üyelerimizin de tasvip ettiği yadsınamayacak başarılara imza attık. Bu mali başarıların ardından yapılan idari reformların olduğuna hiç kuşku yoktur. Camiamız için çok önemli olan mali başarının sürdürülebilmesi için kritik öneme sahip şampiyonluklara yürüdüğümüz bu süreçte bu tartışmaların camiamıza vereceği muhtemel zararların bilinciyle tüm kamuoyuna itidal çağrısı yapıyorum. Yarattığımız sinerjinin, bu doğrultuda yönlendirilmesini rica ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
"BİZ GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ, HUKUKİ MÜCADELEYİ VERECEĞİZ"
 
Genel kurulun kararını mahkemeye taşıyacaklarını söyleyen Mustafa Cengiz, "Bu bağlamda, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak ben, bana oy veren, vermeyen herkesin başkanıyım. Bu an itibariyle, Galatasaray'ın yüce menfaatleri ve Galatasaray'ın korunması adına gereken her şeyin yapılacağından camiamızın hiçbir endişesi olmasın. Her türlü önlem alınacaktır. Biz görevimizin başındayız. Son genel kurulda haksız ve tartışmalı kararlara karşı hukuki mücadelemize tüm alanlarda girişecek ve sürdüreceğiz. Tüm Galatasaraylılar müsterih olsun, emanetiniz emin ellerdedir" dedi.
 
Basın toplantısında Galatasaray U14 takımı kaptanı Beknaz Almazbekov'un İstanbulspor maçında penaltıyı dışarı attığı an izletildi. Videonun ardından Mustafa Cengiz, “İşte ibra edilmeyen idari yönetimimizin ürünü bu. Beknaz'ın bu hareketi ibra edilmedi!” ifadelerini kullanıp basın toplantısını noktaladı.