18 Mayıs 2022 Çarşamba / 17 Sevval 1443

Galatasaray'da Etebo antrenmanı tamamlayamadı

Göztepe maçına hazırlanan Galatasaray'da Etebo, sağ üst arka adalesinde çekme hissettiği için antrenmanı tamamlayamadı.

DHA21 Aralık 2020 Pazartesi 16:23 - Güncelleme:

Galatasaray, Süper Lig'in 14'üncü haftasında yarın sahasında Göztepe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla tamamladı.

Florya Metin Oktay Jupp Derwall Antrenman Sahası'ndaki antrenmana ısınma hareketleri ile başlandı. Daha sonra gruplar hâlinde dar alanda pas oyunu oynandı. İdmanın ana bölümünde teknik direktör Fatih Terim yönetiminde taktik çalışma gerçekleştirildi. Antrenman, yenilenme koşusu ve soğuma hareketleri ile sona erdi.

ETEBO ANTRENMANI TAMAMLAYAMADI

Sarı-kırmızılılarda sağ üst arka adalesinde çekme hissettiği için antrenmanı tamamlayamayan Peter Etebo'nun durumu, yapılacak MR tetkiklerinin ardından netlik kazanacak. Sağ üst ön adale grubundaki ikinci derece zorlanma ve kanama nedeniyle gördüğü tedavisine devam edilen Radamel Falcao, ısınma bölümünde takımla birlikte yer aldıktan sonra kendisi için hazırlanan program dâhilinde kondisyoner eşliğinde saha adaptasyon çalışmalarına devam etti. Geçirdiği semptomlu Covid-19 rahatsızlığı sonrası rehabilitasyon sürecine giren ve yaşadığı sırt ağrıları nedeniyle özel bir program uygulanan Ryan Babel, salonda ve sahada kondisyonerle eşliğinde çalıştı.

MUSLERA'NIN TEDAVİSİNE SAHA DÖNÜŞ PROGRAMI İLE DEVAM EDİLDİ

Kulüpten yapılan açıklamada; sağ tibia ve fibula kırığı nedeniyle yaz mevsiminde ameliyat edilen kaleci Fernando Muslera'nın kırık ile ilgili tedavisine saha dönüş programı ile devam edildiği bildirildi. Deneyimli file bekçisinin pubis bölgesindeki osteitis pubise bağlı ağrıları nedeniyle bu bölgeye özel tedavisine ise başlandığı belirtildi.

Galatasaray ile Göztepe arasındaki karşılaşma, yarın saat 19.00'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı'nda oynanacak.