27 Mayıs 2024 Pazartesi / 20 Zilkade 1445

Galatasaray'da yerli operasyonu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Bursaspor'dan Ali Akman, Düsseldorf'tan Kenan Karaman ve Alanyaspor'dan Salih Uçan'ın transfer edilmesini istedi. Böylece Terim'in elindeki Türk rotasyonu hayli yüksek bir seviyeye ulaşacak.

12 Aralık 2020 Cumartesi 09:28 - Güncelleme:
Galatasaray'da yerli operasyonu

Galatasaray'daki yerli operasyonu, dış transfer çalışmalarıyla devam edecek. Bu yeni yapılanmanın yalnızca eldeki mevcut isimlerle sınırlı kalmasını istemeyen Aslan'ın hocası Fatih Terim, bir süre önce yönetime sunduğu transfer listesinin eksiksiz tamamlanmasını bekliyor.

Bu doğrultuda Galatasaray'ın gündeminde Bursaspor'un 18 yaşındaki forveti Ali Akman, Alanyaspor'un 26 yaşındaki orta sahası Salih Uçan ve Fortuna Düsseldorf'un 26 yaşındaki forveti Kenan Karaman var. Üç oyuncunun ortak noktası da sözleşmelerinin sezon sonunda bitiyor oluşu. Gündemdeki oyuncuların kulüpleriyle görüşen Galatasaray Yönetimi, ara transfer döneminde bonservis konusunda beklenen indirimi alamazsa, operasyon sezon sonuna kalacak.

MAAŞ BÜTÇESİ AZALIYOR

Sarı-Kırmızılılar böylece üç kaliteli futbolcuyu bonservis bedeli ödemeden renklerine bağlamış olacak. Plana göre üç isimle de Türk Lirası üzerinden kontrat yapılacak. Yüksek maaşlı yabancıların da gönderilmesiyle, bütçede önemli bir tasarruf sağlanırken, aynı zamanda kadro kalitesi artırılacak. Operasyon tamamlandığında, Terim'in elindeki Türk rotasyonu hayli yüksek bir seviyeye ulaşacak.

Fanatik