20 Nisan 2021 Salı / 8 Ramazan 1442
Gece modu

Gianni Infantino açıklık getirdi

FIFA Başkanı Gianni Infantino, IFAB toplantısı sonrası koronavirüs ile ilgili gelen sorulara cevap verdi

29 Şubat 2020 Cumartesi 18:28 - Güncelleme: 29 Şubat 2020 Cumartesi 18:30

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta düzenlenen IFAB olağan toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Infantino, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 'yüksek' risk seviyesini 'çok yüksek'e çıkarmasıyla ilgili kararı sorulduğunda, "İnsanların sağlığı, herhangi bir futbol maçından çok daha önemli." ifadelerini kullandı.

"KORONAVİRÜSÜ ATLATANA KADAR..."

Şu ana kadar birçok sporda ve futbolda ertelemelerin ya da seyircisiz oynama gibi önlemlerin aldığının hatırlatılması üzerine Infantino, "Şu an durumu yakından takip ediyoruz. Umarım, artacağına azalır. Ancak, şu an daha çok artıyor gibi görünüyoır. Koronavirüs tehlikesini atlatana kadar ertelemeler veya seyircisiz oynama gibi önlemler alınması zorunluysa, bu şekilde devam etmeli." dedi.

"KÜRESEL ÇAPTA İPTAL, KOLAY DEĞİL"

Önümüzdeki ay içerisinde yapılacak EURO 2020 eleme ve hazırlık maçlarının ertelenip ertelenmeyeceğine dair gelen soruya FIFA Başkanı, "Şu anda herhangi bir ülkeyi dışarıda bırakmak istemem. Umarım, böyle bir karar almak zorunda kalmayız. Ayrıca, küresel çapta futbolu durdurmak çok kolay bir karar değil. Çünkü, durum biraz farklı görünüyor." diyerek sözlerini sürdürdü.

"SEYİRCİSİZ MAÇLAR SÜRDÜRÜLEMEZ"

Seyircisiz maçlar ile ilgili gelen soruya ise Infantino, "Bence seyircisiz bir şekilde maçların oynanması sürdürülebilir değil. Tabii ki bu benim görüşüm." ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.