25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Hacıosmanoğlu'ndan Belkalem müjdesi!

Bordo-mavi takımın kampını ziyaret eden başkan Hacıosmanoğlu, akşam yapılan antrenmanı izledi.

AA30 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 30 Temmuz 2014 Çarşamba 22:10

 Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktör Vahid Halilhodzic'in istediği takviyeleri yaptıktan sonra, bu çalışma temposu ve azmiyle Trabzonspor sevdalılarının iyi bir takım seyredeceğini söyledi.

Bordo-mavili kulübün Avusturya kampını ziyaret eden Hacıosmanoğlu, Hall in Tirol kasabasında akşam yapılan çalışmayı izledikten sonra basın mensuplarıyla bayramlaştı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu, öncelikle bütün Müslüman aleminin bayramını tebrik ederek, dünyada zulüm altında kalan Müslümanlara cenabı-ı Allah'tan yardım diledi. 

Hacıosmanoğlu, bugün kampa geldiğini ve teknik direktör Vahid Halilhodzic ile görüştüğünü belirterek, şöyle devam etti:

 "Hocamızla zaten devamlı görüşüyoruz. Onun ihtiyaç duyduğu mevkiler var, belirlediği oyuncuları almaya çalışıyoruz. Gönül isterdi ki burada kampta olsun hepsi. Hem kulübün menfaatlerini korumaya çalışıyoruz hem de hocanın istediği üst düzeyde takıma hizmet edecek oyuncuları alalım diye uğraşıyoruz. Kamp sonuna kadar nasip olursa ihtiyaç duyulan 3 mevki var. Onunla ilgili oyuncular da bu kampa yetişmeyecek ama buradan döndükten sonra hep beraber Trabzon'da çalışacağız." 

- Belkelam, yarın kampa geliyor

Hacıosmanoğlu, İngiltere'nin Watford Kulübü'nden anlaşmaya vardıkları Cezayir Milli Takımı oyuncusu Essaid Berkalem'ın yarın bordo-mavili takımın Avusturya kampına katılacağını açıklayarak, "Belkalem geliyor. Vize sorunu vardı. 3-4 gün öncesinden gelmesi lazımdı, ondan dolayı gelmedi" dedi.

Sol kanatta da anlaştıkları oyuncular olduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, "Alacağımız yerli sol kanat oyuncuları var, kulüpleriyle ve oyuncularla anlaştık. Onların da vize sorunları var, takıma Türkiye'de katılırlar. Trabzonspor'un forvet sorunu bulunuyor. Hocamızın belirlediği 2-3 oyuncu var. Onların arasından Trabzon'da kamp başlamadan onları yetiştireceğiz. 3 gün daha buradayız, 2 hazırlık maçı oynayacağız. Trabzon'da onlar da takımla beraber çalışmaya başlar" diye konuştu.

- Halilhodzic'in açıklaması

Teknik direktör Vahid Halilhodzic'in 9-10 oyuncu takıma transfer edilmeli biçimindeki açıklamasını değerlendiren Hacıosmanoğlu, "9-10 oyuncu istiyorum demesi oyunculara, bizlere, sizlere, herkese mesajdır. Bu kulübün stoper, sol bek, forvet sorunu olduğunu herkes biliyor. Hocamız da özellikle bu mevkilere oyuncu istiyor. Hem o mevkilere oyuncu alıp, hem takımı hedefine taşayacak katkı sağlayacak farklı mevkilere oyuncular almayı düşünüyoruz. 3 gün buradayız, karar vereceğiz. Yoksa hocanın dediği gibi 9-10 oyuncu hoca istemiyor. Sözlerin arasında mesajlar var. Gerek oyuncular, gerek biz, gerek kamuoyunun alması gereken mesajlar var. Biz üzerimize düşenleri alıyoruz" ifadesini kullandı.

Hacıosmanoğlu, teknik direktör Halilhodzic ile kafa yapılarının aynı olduğunu anlatarak, "Az öncede geldiğimde ona 'Sahada deli hoca, tribünde deli başkan var. İki deli bunların üstünden gelir' diye espri yatım. Hocanın tabii bir rahatsızlığı var. Niye var, takımı siz görüyorsunuz nasıl çalışıyor. Daha önce aynı tempoda formatta mı çalışıyordu. Takımın o manada eksiklikleri var. 6 ay kondisyonersiz çalıştı takım. İkinci yarı kondisyoner geldi hemen fark edildi. Trabzonspor'un iyi bir ekibi var. Sadece hoca değil, yardımcılarını görüyoruz. Hocanın istedikleri takviyeleri de yaptıktan sonra  bu çalışma temposu, azmiyle, herhalde Trabzonspor sevdalıları iyi bir takım seyredecektir" şeklinde konuştu.

Başkan Hacıosmanoğlu'nun anlaştıkları sol kanat oyuncularının Kardemir Karabüksporlu İshak Doğan ile Antalyasporlu Musa Nizam olduğu öğrenildi. Bu futbolcuların transferinin ilerleyen günlerde resmiyet kazanarak Trabzon'da takımla çalışmalara başlayacakları bildirildi.

- Halilhodzic ve Hacıosmanoğlu penaltı atışı yaptı

Trazonspor'un antrenmanın son bölümünde kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile teknik direktör Vahid Halilhodzic, genç kaleci Uğurcan Çakır'ın bulunduğu kaleye penaltı atışı yaptılar.

Ayakkabılarını değiştiren başkan Hacıosmanoğlu, 2 penaltı atışını golle sonuçlandırırken, teknik direktör Halilhodzic ise 1'ini değerlendirdi. 

Bordo-mavili takımın antrenmanına, sakatlıkları devam eden Kadir Keleş, Bourceanu ve Bosingwa katılmadı. Yağmur altında gerçekleştirilen antrenmanda kondisyona yönelik hareketlerin ardından taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirildi.