26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Hamburg'dan Hakan Çalhanoğlu'na şok yasak

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg'da forma giyen Türk kökenli milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na kulübü tarafından röportaj yasağı getirildiği bildirildi.

AA27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 12:33
Bild gazetesinde yer alan haberde, Çalhanoğlu'nun bir Türk televizyon kanalında yaptığı açıklamalarından dolayı Hamburg kulübünün rahatsız olduğu belirtilerek, Çalhanoğlu'na şimdilik basına açıklama yapma yasağının getirildiği ifade edildi.

Hamburg Sportif Direktörü Oliver Kreuzer, Çalhanoğlu ile bir görüşme yaptığını belirterek, 'Böyle şeyin yapılamayacağını ve bu tür açıklamaların etkisini bilmesi gerektiğini söyledim' ifadesini kullandı.

Hamburg, Çalhanoğlu ile 2016 yılına kadar süren sözleşmesini önceden 2018 yılına kadar uzatmak istiyor. Çalhanoğlu'na başta Galatasaray olmak üzere Türkiye ve İngiltere'den çeşitli takımların transfer teklifinde bulunduğu ifade ediliyor.

Hakan Çalhanoğlu, bir süre önce bir televizyon programına telefonla bağlanarak, 'Kalbim sarı-kırmızı atıyor' ifadesini kullanmış, menajerinin Galatasaray'la görüştüğünü belirtmişti.