05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

İngiltere'de gündem yeniden Yılmaz Vural

İngiltere Premier Ligi ekibi Cardiff City'de Yılmaz Vural'ın ismini yeniden gündeme getiren bir gelişme oldu...

DHA27 Aralık 2013 Cuma 07:00 - Güncelleme: 27 Aralık 2013 Cuma 19:17
İngiltere Premier Ligi ekibi Cardiff City'nin menajeri Malky Mackay, bugun öğle saatlerinde kulübün sahibi Malezyalı iş adamı Vincent Tan tarafından kovuldu.

Yaklaşık 1 aydır çıkan dedikodular sonunda Hollandalı teknik adamın görevine bugün son verildi. Her ne kadar Cardiff City taraftarının çok sevdiği bir isim olsa da Hollandalı teknik adam son zamanlarda aldığı başarısız sonuçlar nedeni ile sürekli koltuğunun sallantıda olduğu İngiliz basınına yansıyordu.

Geçtiğimiz aylarda Türk teknik adam Yılmaz Vural Ada'ya gitmiş ve Cardiff City Başkanı Mehmet Dalman ile bir araya gelmişti. Bu sürpriz toplantı İngiltere'de de birinci gündem olmuş, Yılmaz Vural adı uzun süre ada basınında geçmişti.

Yakın zamanda açıklama yapan Türk teknik adam Yılmaz Vural ise, "Biz Cardiff City Başkanı sayın Mehmet Dalman ile her konuda anlaştık. Ancak İngiliz ekibinin yönetiminde farklı görüşler var. Durum netleşmedi. Taraftar tepkisinden çekiniliyor" ifadelerini kullanmıştı.

İngiliz basınının saygın gazetelerinden The Guardian'da çıkan haberde ise, Cardiff City menajeri Malky Mackay'ın bugün işine ani son verilmesi sonucu Yılmaz Vural'ın temsilcisi olan Muzzi Özcan'nın attığı tweet'i göstererek, Yılmaz Vural'ın her an Galler temsilcisi ile imza atabileceğini belirtti. Muzzi Özcan'ın attığı tweet'te ise, "Galler'de bir hikaye bitti ama yeni bir hikaye başlayacak. 48 saat içinde bomba patlayacak" ifadeleri yer aldı.

YILMAZ VURAL FAVORİLER ARASINDA

Cardiff City'nin yeni teknik direktör adayları için bahisleri açan Skybet'te, 5.00'lık oranıyla Yılmaz Vural 3. sırada yerini aldı. İşte o oranlar;

Ole Gunnar Solskjaer (1.50)
Sven-Göran Eriksson (4.50)
Yılmaz Vural (5.00)