30 Kasım 2021 Salı / 25 RebiülEvvel 1443

Josef de Souza'ya derbide özel görev

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi orta sahada Sambacılar'ın kapışmasına sahne olacak. Josef, Beşiktaş'ın ofansif orta saha oyuncusu olan vatandaşı Talisca'ya adım attırmamaya çalışacak.

23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 11:35
Bu akşamki derbi, orta sahada Sambacılar'ın kapışmasına sahne olacak.
 
Josef, Beşiktaş'ın ofansif orta saha oyuncusu olan vatandaşı Talisca'ya adım attırmamaya çalışacak. Bu sezon daha defansif bir rol üstlenen Fenerbahçe'nin Brezilyalısı, her geçen hafta performansını artırıyor.
 
Bu akşam da Josef'e büyük iş düşecek. Başarılı oyuncu, Talisca'ya rahat şut imkanı vermemeye çalışacak.
 
BEKLERE ÖZEL UYARI
 
Aykut Kocaman, Beşiktaş'ın formda kanat oyuncuları Quaresma ve Babel konusunda bekleri uyardı. İsla ve Hasan Ali ile özel bir görüşme gerçekleştiren Kocaman, "Karşınızda çok tehlikeli oyuncular olacak. Savunmada yapacağınız bir anlık hata, pahalıya mal olur. Bu nedenle her zamankinden daha dikkatli olmanızı istiyorum. Hücuma çıkacağınız zaman arkadaşlarınızdan destek isteyin, arkanızı boş bırakmayın" ifadelerini kullandı.
 
Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Josef de Souza, Beşiktaş derbisi öncesinde FB TV'ye açıklamalarda bulundu.
 
Josef'in açıklamaları şu şekilde...
 
YENİ TRANSFERLERE ANLATTIM
 
Yeni transferlere burada kendilerini nasıl bir atmosfer beklediğini anlattım. Daha önce hiç bir kulüpte görmedikleri atmosferi burada göreceklerini söyledim. Buradaki taraftarların coşkusu çok iyi. Buradaki oyuncu topluluğunun ilk derbi maçı olacak. Bu derbide alacağımız galibiyet özgüvenimizi daha da arttıracak. Umuyorum kazanırız ve taraftarlarımıza güzel bir galibiyet hediye ederiz.
 
BANA DA DIEGO SÖYLEDİ
 
Çok önemli bir nokta aslında. Ben buraya geldiğimde aynı yardımı Diego Ribas bana göstermişti. Oynadığımız maçların, derbilerin önemini anlatıyorum onlara. Dil konusunda çok kolay anlaşıyoruz. Fenerbahçe'nin nasıl bir yer olduğunu anlatıyorum. Üzerimizde nasıl bir baskı olduğunu anlatıyorum. Fenerbahçe formasını giymenin vermiş olduğu sorumlulukları anlatıyorum.
 
GIULIANO BANA SORDU
 
Buraya gelmeden önce Giuliano benimle iletişime geçti. Burada nasıl bi hava olduğunu buranın nasıl bir yer olduğunu bana sordu. Bu çok normal tabii ki. Ben de burayı olduğu gibi kesinlikle yalan söylemeden anlattım ona. Çünkü ben burada büyük bir mutluluk yaşıyorum. Çok şükür ki o da buraya geldi.
 
NETO KALİTESİNİ GÖSTERDİ
 
Neto'yu Giuliano aracılığı ile tanıyordum. Neto transfer olduğunda kişisel olarak tanımıyordum ancak, Giuliano nasıl biri olduğunu bana anlattı. Henüz yeni gelmesine rağmen kalitesini gösterdi. Bir savunma oyuncusuna göre çok hızlı ve atakları çok iyi bir futbolcu. Kısa zamanda taraftarın sevgilisi olacak bir oyuncu. Takıma çok büyük bir katkı sağlayacak bundan kimsenin şüphesi olmasın.
 
ÇALIŞIRSANIZ BAŞARIRSINIZ
 
Antrenmanda nasıl çalışırsanız maçta da aynısını yaparsınız. Antrenmanda çok çalışırsanız maçta da aynı şekilde çalışırsınız. Josef de Souza'nın oynadığı süre boyunca eksiği olmayacağı tek nokta çalışmak olacak. Burada ne kadar kalacağımı bilmiyorum ama kaldığım sürece elimden geleni yapacağım.
 
AYKUT HOCA İLE SAVUNMAYA KAYDIM
 
Aslında şöyle bir gerçek var. Bu sezon Aykut Hoca'nın gelişi ile benim rolüm hücumdan daha çok savunmaya kaydı. Geçen sezon daha çok hücuma çıkabilen serbest bir oyuncuydum. Ancak şimdi benim görevim savunmanın arasına girip stoperleri rahatlatmak oluyor. Elimden geldiğince hücuma da çıkmak istiyorum. Ancak bunu savunmada kalarak yapıyorum. Oynadığım pozisyonda çok rahatım ve memnunum.
 
DERBİ ÖNCESİ GÜVEN GELDİ
 
Son karşılaşma bizim için çok önemliydi. Başakşehir maçı bizi fazlası ile üzmüştü. Bizi aşağıya çeken bir maç olmuştu. Alanyaspor deplasmanından 4-1 ile ayrılmak çok önemliydi. Derbi öncesi bu maçtan galibiyetle ayrılmak herkesin kendisine daha çok güvenmesini sağladı.
 
SÜPER LİG YORUMU
 
Çok mutluyum taraftarlarımızın bize vermiş oldukları desteklerden dolayı. Eğer onlar olmasaydı, Başakşehir maçında mağlup olsak bir maçta 2-0'dan geri dönemezdik. Aynı zamanda Trabzonspor maçı da öyle. Onlar olmasa bunları başaramazdık. Demek ki bizim de bir şeyleri daha iyi yapmamız gerekiyor ve yapacağız. Şimdi bakıyoruz dakika 5 olmadan golü kalemizde görüyoruz. Bunu atlatmamız gerekiyor. İlk golü hep biz atalım istiyoruz.
 
Süper Lig gerçekten her sene kalitesini arttırıyor. Örneğin Antalya, Trabzon, Başakşehir. Seviyelerini üç büyüklerin seviyelerine taşımış takımlar.
 
BEŞİKTAŞ MAÇI MESAJI
 
Ligin henüz ilk 6 haftası diyoruz ama 3. büyük maçımızı oynayacağız. Beşiktaş'ı Cumartesi günü yenersek, ilerleyen haftalarda o konsantrasyonla kalan maçlarımızda da daha rahat olacağımızı düşünüyorum.
 
Evde çok güzel bir ortamımız var şu anda. Ufak çocuğum sürekli abisini kovalıyor onun yaptıklarını yapmak istiyor. Büyük oğlum okula başladı. Eskiden annesinden ayrılamıyordu. Şimdi onun tek başına bir şeyler yapabildiğini görmek bizi sevindiriyor.