27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Kulüp karıştı... Önce istifa, sonra ikna...

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay Medical Park Antalyaspor maçı sonrası görevinden istifa etti. Akçay, yönetimin çabalarıyla birkaç saatte ikna edildi.

29 Aralık 2013 Pazar 07:00 - Güncelleme: 29 Aralık 2013 Pazar 20:09
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, 2-1 kazandıkları Medical Park Antalyaspor maçının ardından mide spazmı geçirdiği gerekçesiyle basın toplantısına katılmadı. Ancak tecrübeli teknik adamın takım içerisinde duyduğu bazı rahatsızlıklar nedeniyle maçın ardından istifa ettiği ve bu talebini sözlü olarak yönetim kuruluna ilettiği öğrenildi. Akçay'ın istifa kararını maçtan önce aldığı da iddia edildi.
Maçtan sonra takım otobüsüne binerek stattan ayrılan teknik direktör Mustafa Akçay'ın Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile bir görüşme yaptığı ve istifa kararını değerlendirdiği de belirtildi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Aynen devam ediyoruz. Biz hocamızla sürekli görüşüyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok. Hocamız görevinin başındadır" diye konuştu.

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Medical Park Antalyaspor'u 2-1 yenen Trabzonspor'da istifa ettiği öne sürülen teknik direktör Mustafa Akçay'ın, görevine devam ettiği bildirildi.

Kulübün basın sözcüsü Yakup Aslan, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile maçtan sonra bir araya gelen teknik direktör Mustafa Akçay'ın görevine devam ettiğini söyledi.

Aslan, Akçay'ın yönetim kuruluna zaten yazılı bir istifa sunmadığını da ifade ederek, "Yorgunluk ve moral bozukluğu oldu. Bırakabileceğini söyledi. Ancak başkanımız kendisiyle görüşüp ikna etti. Ona kendisine verdiğimiz önemi, Türk futbol tarihine geçecek başarılara imza attığını söyledi. Mustafa hoca, görevine devam ediyor" dedi.

Yönetim kurulu olarak teknik direktör Akçay'ın arkasında olduklarını vurgulayan Aslan, "Bütün desteğimizle hocamızın arkasındayız. Medical Park Antalyaspor galibiyetiyle ilk yarıyı galibiyetle kapattık. Çok iyi futbol ortaya koyduk. İkinci yarıda hocamızla daha da başarılı olacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.