1 Aralık 2023 Cuma / 19 CemaziyelEvvel 1445

Magomed Adiev: Bakhtiyor, altın gibi bir adam

Kazakistan Milli Takım Teknik Direktörü Magomed Adiev, Beşiktaş'ın sezon başında CSKA Moskova'dan kadrosuna kattığı Bakhtiyor Zaynutdinov için övgü dolu sözler söyledi. Adiev ifadelerinde, 'Bakhtiyor, altın gibi bir adam. Eşine zor rastlanır. Duyarlı, alçakgönüllü, kocaman kalbi olan bir adam.' cümlelerine yer verdi.

Akşam15 Kasım 2023 Çarşamba 09:28 - Güncelleme:
Magomed Adiev: Bakhtiyor, altın gibi bir adam

Beşiktaş'ın CSKA Moskova'dan kadrosuna kattığı Bakhtiyor Zaynutdinov, Kazakistan'da adeta milli kahraman olarak görülüyor.

Ülkesiyle çıktığı son maçta Finlandiya ağlarını iki kez sarsan Zaynutdinov, hem takımına 3 puanı kazandırmış hem de 14 gole ulaşarak Kazakistan Milli Takımı tarihinin en golcü futbolcusu olmuştu.

Başakşehir maçında burnu kırılan ve ameliyat olan Bakhtiyor, Milli Takım'a da gidememişti.

Kazakistan'ın Euro 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde San Marino ve Slovenya ile oynayacağı maçlar öncesi Teknik Direktör Magomed Adiev, İtalyan basınına açıklamalar yaptı. Adiev, Beşiktaş'ın Kazak yıldızıyla ilgili övgü dolu sözler söyledi:

"ALTIN GİBİ BİR ADAM"

"Bakhtiyor, altın gibi bir adam. Eşine zor rastlanır. Duyarlı, alçakgönüllü, kocaman kalbi olan bir adam. O, takımın sahadaki lideri. Beni, ailesiyle yemeğe davet edecek kadar olgun. Futbolculuğu hakkında söylenecek bir şey yok. Sahada anlık değişen durumlara ayak uydurabilen ve gerektiği zaman müthiş bir soğukkanlılıkla skor katkısı yapabilen bir hücum oyuncusu. Tek bir futbolcu hakkında konuşmayı sevmiyorum ama Bakhtiyor'un bizim her zaman faydalanabileceğimiz standart jokerimiz olduğu aşikar."