2 Temmuz 2022 Cumartesi / 3 ZilHicce 1443

Meğer Altay Bayındır değilmiş! Prens Selman'ın asıl hedefi belli oldu

Altay Bayındır, geçtiğimiz haftalarda Premier Lig takımı Newcastle United ile anılmıştı. Ancak prens Selman'ın sahibi olduğu İngiliz takımının Altay Bayındır'ın değil Uğurcan Çakır'ın peşinde olduğu iddia edildi. İşte detaylar...

Akşam.com.tr11 Nisan 2022 Pazartesi 00:11 - Güncelleme:

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman'ın takımı Newcastle United'ın Altay Bayındır'ı istediği iddia edilmişti. Meğer İngiliz kulübünün hedefinin Altay Bayındır değil Uğurcan Çakır olduğu ve 25 milyon euroluk teklifle Trabzonspor'un kapısını çalmaya hazırlandığı öne sürüldü.

ALTAY BAYINDIR DERKEN UĞURCAN ÇAKIR ÇIKTI

aksam.com.tr'nin aktardığı habere göre; İngiltere Premier Lig ekiplerinden Newcastle United'ı satın alan Prens Selman'ın asıl hedefinin Altay Bayındır değil Uğurcan Çakır. İngiliz ekibinin adı uzun süre Altay Bayındır'la anılmıştı.

UĞURCAN ÇAKIR İÇİN 25 MİLYON EURO TEKLİF

Haberde, Prens Selman'ın Uğurcan Çakır için 25 milyon euroluk bir teklif hazırladığı belirtildi. Ayrıca Uğurcan Çakır'ın yeni sezonda Newcastle United'a imza atacağı aktarıldı. Öte yandan Uğurcan Çakır'ın İngiliz ekibine transferinin 25 milyon euro karşılığında gerçekleşmesi halinde 26 yaşındaki kaleci bordo-mavililerin en yüksek transfer satışı olacak.

BU SEZONKİ PERFORMANSI

Uğurcan Çakır, bu sezon Trabzonspor formasıyla 35 resmi maça çıktı. 26 yaşındaki kaleci bu karşılaşmaların 12'sinde kalesini gole kapatırken, 33 gole engel olamadı.