27 Ekim 2020 Salı / 10 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Mikel Arteta'dan Arsene Wenger'e Mesut Özil cevabı

Arsenal'in efsane ismi Arsene Wenger, Mesut Özil'in takımda kadro dışı kalmasını eleştirmiş ve yıldız oyuncuya sahip çıkmıştı. Arsenal Teknik Direktör'ü Mikel Arteta'dan konu hakkında açıklama geldi.

15 Ekim 2020 Perşembe 23:42 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 Perşembe 23:42

Arsenal'da Mesut Özil krizi sürmeye devam ediyor. Thomas Partney'in transferiyle birlikte kadrosundaki yabancı sayısı 19'a çıkan İngiliz ekibinde teknik direktör Mikel Arteta, Mesut Özil ve Sokratis'i UEFA Avrupa Ligi kadrosuna dahil etmemişti.

Arteta'yı aldığı bu karar nedeniyle eleştiren efsane teknik direktör Arsene Wenger ise, "Bildiğim şu, insanlar onun gibi oyuncuları görmek için stada gider. Onun oynatılmaması israftır. Bu durum hem onun için hem de futbolu seven herkes için geçerli." ifadelerini kullanmıştı.

ARTETA'DAN CEVAP GELDİ

Özil'in kadro dışı kalmasıyla ilgili konuşan Arteta, "Benim için çok zor bir karardı ancak kadro dışı bırakılan tek kişi o değildi. Hoşuma gitmiyor ama yabancı oyuncu sayısında fazlalık vardı ve bir karar verilmesi gerekiyordu. Her oyuncuya kendi kalitesine uygun bir yol bulmaya çalışıyoruz. Tüm oyuncuları yönetmemiz gerekiyor ve bu bizim sorumluluğumuz" yanıtını verdi.