18 Temmuz 2024 Perşembe / 12 Muharrem 1446

Montella ile arasında geçenler sonrası TFF'den Arda Güler açıklaması!

A Milli Takım'da Çekya maçının hazırlıkları kapsamındaki çalışmalarda teknik direktör Vincenzo Montella ile milli futbolcu Arda Güler arasında yaşananlar tepki çekmişti. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

23 Haziran 2024 Pazar 23:21 - Güncelleme:
Montella ile arasında geçenler sonrası TFF'den Arda Güler açıklaması!

A Milli Takım antrenmanında teknik direktör Vincenzo Montella ile milli futbolcu Arda Güler arasında yaşanan diyalog sonrası, TFF'den açıklama geldi.

TFF'den açıklama yapılan açıklama şu şekilde;

A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız.