04 Ağustos 2020 Salı / 13 ZilHicce 1441
Gece modu

Nuri Şahin Borussia Dortmund'a dönüyor

werder Bremen ile sözleşmesi sona eren Nuri Şahin, eski takımı Borussia Dortmund ile transfer görüşmelerine başladığını açıkladı.

02 Ağustos 2020 Pazar 17:46 - Güncelleme: 02 Ağustos 2020 Pazar 17:46

Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen'deki sözleşmesi sona eren Nuri Şahin'in yeni rotasının neresi olacağı büyük merak konusuydu. Adı her defasında Türk kulüpleri için geçen 31 yaşındaki milli futbolcu, bugün Alman basınına yaptığı açıklamada transfer görüşmelerine başladığı takımı duyurdu.

Borussia Dortmund CEO'su Hans-Joachim Watzke ile dün bir araya gelen deneyimli ön libero, Ruhr Nachrichten Gazetesi'ne konuyla ilgili verdiği demeçte "Watzke ile geleceğim hakkında konuştuk. Şu anda temas hâlindeyiz ama birbirimizi uzun süredir görmemiştik. Kulüple bağlarım zaten hiç kopmamıştı. Elbette Borussia Dortmund'a dönmek benim için rüya gibi olur." ifadelerini kullandı.

Bonservisi elinde olan yıldız isim, altyapısından yetiştiği Dortmund'da bugüne kadar aralıklarla toplam dokuz buçu sezon forma giymişti. Nuri, Werder Bremen'e de 2018 yazında yuvasından ayrılarak transfer olmuştu.

Fanatik