26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Oğuz Savaş ve Furkan Aldemir söz verdi!

DÜNYA Kupası hazırlıklarına devam eden ve temposunu artırmaya başlayan A Milli Basketbol Takımı aday kadrosunda yer alan Oğuz Savaş ile Furkan Aldemir, son ana kadar mücadele eden bir takım olacaklarının sözünü verdi.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 14:56
DÜNYA Kupası hazırlıklarına devam eden ve temposunu artırmaya başlayan A Milli Basketbol Takımı aday kadrosunda yer alan Oğuz Savaş ile Furkan Aldemir, son ana kadar mücadele eden bir takım olacaklarının sözünü verdi. 
 
F.BAHÇE Ülker forması giyen Oğuz Savaş, yeni bir kadro ile yola çıkmalarına rağmen, tüm oyuncuların aslında birbirlerini tanıdığını ve inançlarının tam olduğunu belirterek, "Yapmamız gereken şeyi biliyoruz. Bu takımın başarılı olması mücadeleden geçiyor. Biz tüm gücümüzle oynadığımızda her takımı yenebiliriz. Bu nedenle çok iyi hazırlanıp İspanya'ya güçlü gitmeliyiz" dedi. 
 
GEÇTİĞİMİZ yıl Slovenya'daki Avrupa Şampiyonası'nda sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen G.Saray'ın dev ismi Furkan Aldemir ise yine aynı sorunu yaşadığını ve henüz idmanlarda yer alamadığını ancak kısa sürede toparlanarak, milli forma için mücadele edeceğini söyledi. Başarılı oyuncu, her takımın belli dönemlerde kadrosunu yenilemesinin normal olduğunu belirterek, "Bizim bu sene yeni bir takım olmamız kimseyi tedirgin etmesin. Kadroda çok tecrübeli büyüklerimiz var. Gençler de çok yetenekli. Biz bir olup mücadele edersek, önümüzde birçok takım duramaz. Ergin hoca bizi çok iyi tanıyor. En iyi şekilde takımı hazırlayacaktır" diye konuştu.
 
İSPANYA KOLAY DEĞİL
 
Dünya Şampiyonası'nda üst sıralara ulaşmanın kolay olmadığını vurgulayan iki isim, özellikle ilk tura iyi başlamanın kendilerine çok fayda getireceğine inandıklarını belirterek, "İyi başlarsak moral olarak da üst seviyeye çıkarız. Türk Milli Takımı'nın havasını bulduğunda hangi noktalara ulaştığını hepimiz gördük. İnşallah İspanya'da da ilk maçtan itibaren tempomuzu buluruz ve başarılı oluruz" ifadelerini kullandılar.
 
KURALIN DEĞİŞMESİNİ BEKLİYORUM
 
A Milli Basketbol Takımı'nın Dünya Kupası aday kadrosunda yer alan milli basketbolcu Evren Büker, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni sezon için uygulamaya koyduğu yabancı kuralını eleştirerek, "Bundan dönüleceğini düşünüyorum" dedi. 29 yaşındaki şutör oyuncu şunları söyledi:
 
"ÜMİT Milliler Avrupa şampiyonu oldu. Önemli olan bu gençlerin takımlarında sorumluluk ve süre alabilmeleri. Önümüzdeki sezon oynanacak sistemde bunun zor olacağını görüyorum. Biz şimdi bu çocukları hangi takımla, nerede sahaya süreceğiz? Bunun cevabını arayıp bulmamız lazım. Yoksa bu, ümitlerde Avrupa şampiyonu olmuş ve ondan sonra zamanla unutulmuş bir anı olarak kalacaktır. Bu şekilde devam ederse hepsi için kötü bir son olacaktır.
 
ZOR bir Dünya Kupası bizi bekliyor. Her maçı ayrı ayrı düşünüp, iyi basketbol oynayıp kazanan taraf olmak için mücadele edeceğiz. Bunun için de oraya en hazır şekilde gitmemiz gerek" şeklinde konuştu.
 
BURASI MİLLİ TAKIM
 
BİRİSİ F.Bahçe birisi G.Saray forması giyse de, bunun arkadaşlıklarını hiç etkilemeyeceğini vurgulayan yıldız basketbolcular, "Sadece bizim için değil, takımdaki tüm isimler için de bu geçerli. Sahada gerginlikler olabilir, taraftarlar ve kulüpler gerginlik yaşayabilir ama onlar saha içinde kalır. Özellikle milli takım forması altında toplanmışken takımların konuşulması bile çok yanlış.
 
Hepimiz Ay-yıldızlı renklere hizmet için buradayız. Başarı için birbirine inanan bir ekip olmanın önemini de biliyoruz. Biz tam bir takım olarak zorlukların üstesinden geleceğiz" diyerek sözlerini tamamladılar.